| ndrxa26 a întrebat:

Vreau sa imi iau bilet la beach please pentru 2025 (9-15 iulie) stie cineva cand se va da bacul si a doua sesiune?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, BAC-ul se sustine in primele 2 saptamani ale lunii Iulie, de pe 1sau 2 iulie pana pe 15 iulie, cand ar trebuind sa se termine cu totul, inclusiv cu analizarea contestatiilor si rezultatele lor.

Este prea devreme pentru a se cunoaste datele exacte ale BAC-ului din anul 2025, dar poti vedea aici (linkul de mai jos), cum sunt programate anul acesta, ca s aintelegi cum se vor desfasura anul acesta.
Eu cred ca-i bine sa nu-tiprogramezi nimic in primele 2 saptamani din Iulie anul viitor, fiindca BAC-ul este mul mai important decat un specatcol la care poti mege in fircare an, fiindca iti vine sa crezi sau nu, dar s-ar putea sa fii nemultumit de vreo nota de la BAC si sa depui contestatie, lucru care va dura.
https://www.portalinvatamant.ro/articole/noutati-41/bac-2024-12313.html

| Madaxo97 a răspuns:

Nu are importanță, cel mai probabil festivalul va fi după BAC oricum, și după încheierea anului școlar, deci nu te la încurca cu școala.

| Yaesmin a răspuns:

După o săptămână.