| Ofatacuvise a întrebat:

Vreau sa ma angajez pentru prima oara. Ce o sa ma intrebe cand voi merge? cu lux de amanunte. P.S vreau intr-un magazin de hainebatting eyelashes funditaaa :*

1 răspuns:
| 17Ioana a răspuns:

Daca ai mai lucrat, ce stii sa faci, ce faci acasa, in timpul liber, hobby, timp liber bla bla-uri fiind mica nu o sa fie ceva de speriat. Ce ai invatat, ce studii ai. unde. etc
Importent e sa spui ca e primul job esti entuziasmat ca o sa inveti lucruri noi, ca vrei sa faci o cariera in domeniul respectiv deoarece x... te uiti pe net la firma respectiva si spui ca imi place firma pentru ca are x angajati, are x magazine, este pe piata de x ani si am siguranta unui loc de munca stabil...