| analfabet5698 a întrebat:

Vreau sa merg la liceu pe mate-info, mai departe (la facultate ) la ce pot da si ce slujba pot avea? cat de bine platita va fi?

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

De la mate-info, poţi intra la multe facultăţi. Dacă dai la cibernetică, trebuie să fii foarte bun la mate şi info, se intră foarte greu şi te menţii la fel de greu. Se câştigă foarte bine, depinde de meseria pe care ţi-o alegi.În general, la cibernetică se câştigă bine. (dacă eşti foarte bun, de la 7000 ron în sus)
Verii mei sunt la ASE- Finanţe-Bănci şi câştigă în jur de 3000 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt mai bine este la Politehnica(Automatica & Calculatoare) decat la ASE (Cibernetica), la amble trebuie sa stii mate si info, daca stii si fizica te poti duce la Politehnica (Automatica & Calculatoare), daca nu mergi pe ASE(Cibernetica).