| Insurgent a întrebat:

Vreau sa`mi fac eu un pierce in buza.cum sa-l fac sh ce sa folosesc sa nu se infecteze? sh sa nu doara chiar asa taree?
tnx

2 răspunsuri:
| Zâmbărici a răspuns:

Mai bine mergi la salon.
Iți da cu un sprey si iti amorteste, nu te doare asa tare si scapi de o frică. Apoi iti vor explica cum sa il ingrijești.

| Alisuca_2812 a răspuns:

Bunahappy
Eu am 2 pierce`urihappy
Pe al 2-lea l`am facut acum o luna, tin sa precizez ca singura mi l`am facut.dar mai am inca 4 gauri in ureche.tot de minehappy
Deci sper sa te ajuthappy
Dar e bine si sa te duci la un salon, in caz ca,,.cum zici uh ca vrei sa ti`l faci singura...depinde si unde stai pentru ca la mine in bucuresti gasesc la farmacie cercel medicinal.este ca un cercel normal doar ca ae partea aia ascutita xca sa poata intra mai repede.in caz ca nu gasesty ai putea incerca cu un ac de seringa, nu cu acul de cusutlaughing.si ca sa nu te infectezi.trebuie sa dai cu o crema de fata.care sa intre in piele.o simpla crema pentru curatare a fetei sau hidratare inainte sau ai mai putea da cu spirt in locul unde vrei safaci gaura si de asemenea pe cercelul medicinal sau pe acul respectivhappy
Eu gaura prima mi-am facut cu cercel medicinal.dar acum nu mai are la farmacie si mi-am facut cu un ac dela seringahappy
L`am bagat si l`am lasat cateva secunde in spirt.am uns si pe fata cu spirt [doar pe partea unde trebuie]
Apoi iti fixezi cu grija tinta.si incerci sa tii de buzacare vrei sa-ti faci happy
O sa doara putin. poate putin mai mult.depindehappy
Dar eu nu m`am infectathappy
Si am bagat putin aul. putin mai multe.de exemplu asa si la ureche si la buza peste tot sunt 3 straturi.primul strat de la buza vreau sa-ti spun ca se sparge foarte usor.la mijlok [al 2-lea strat] se sparge cam greu si de asemenea si al 3-lea.cand nu mai merge saimpingi cu acul ai putea incerca cu un cercel normal dupa ce ai trecut de primul strat dar tot bagat in spirt pentru a nu se infecta. apoi mai bagi oleaca acul.si iar cercelul.si mai bagi in spirt.si il stergi usor.si ai sa poti,. depinde acum si daca ti-ai mai facut vreo gaura.la mine a fost simplu, mi-a fost teama.dar mi-am facut singuralaughing
Am mers in baie.ma jucam cu un ac.si am doar 11 anilaughing
Si mi-a venit dintr`o data. apoi am luat acul si l`am bagat acolohappy
Ma simteam foarte bine dupa, cand am vazut ca un ac este agatat de buza mealaughing
Apoi sper sa te descurcihappy

Si sper ca te-am putut ajutaa:*
Fundaa?batting eyelashes