| shalunishkaitsme a întrebat:

Vreau sa-mi fac piercing in limba, dar ma tem sa nu am probleme la pronuntare, mai ales ca activez ca solista intr-o grupa si mi-ar putea crea probleme la cintat... exista riscul sa ramin cu probleme in vorbire sau nu?

3 răspunsuri:
| madalinaaa89 a răspuns:

Mai, din cate stiu eu nu...majoritatea persoanelor au probleme cu mancatul, vorbitul pentru aprox 1 saptamana; dar depinde de persoana, cat de sensibila esti, sau cine iti face piercing-ul.

| IloveCats a răspuns:

Nu.Eu il am de 2 ani si niciodata nu am avut probleme la vorbit, nici in prima saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultama cu atenite! Buna sunt un baiat de 14 ani (numele nu conteaza) din Hunedoara, Deva am piercing de 2 zile si sa stii ca limba ti se va umfla si nu vei vorbi prea calumea pe mine m-a luat politia pentru. ca acestia credeau ca sunt beat nu vei mai putea canta fi 100% sigura vei avea probleme in vorbire bine depinde si de la persoana la alta ce am aflat eu ste ca cei care au venele aproape de ata nu se umfla asa tare limba sa continuam daca iti faci piercing o sa te intrebi e drept aoleo e prea in spate nu ma voi putea juca cu el bla bla bla cu calm limba se va dezumfla si vei avea parte de un piercing dragut happy cu care te vei putea juca non-stop devil despre alimentatie asigurate ca mananci mult inainte sa tzil faci deoarece in prima zi nu vei putea manka nimic a 2-a zii mananca jeleuri, preferabil haribo ursuleti aceaia aluneca usor si nu te va durea limba de la piercing a 2-a zi poti manka mai linistita o supa de teietzei numa buna deoarece e fierbinte ajuta la dezumflarea limbii mai repede bea mult suc RECE! si ai grija sa ai tija mai lunga sa nu iti blocheze limba eu mi-am facut sambata dimineata piercing in fata blocului mi l-a facut o prietena ce am avut nevoie pentru a fi un piercing reusit 1 Pierce din piata 2 Ac de granula gri 3 Servetzele pentru a iti prinde limba si a amortio un pic si pentru a scapa de salvia deoarece toata lumea stie ca e purtatoare de microbi succes la salon in deva te va costa 50 de lei cel mai ieftin si facut ca la carte ai grija de tine si nu te impiedic sa iti faci pierce nu doare l-am facut pe viu nici o anestezie orkm bafta si daca iti faci ai grija de el