| lunetistulnr1 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un aeromodel electric...de mic sunt pasionat de avioane si acum un an mi-am facut un Planor de zbor liber. Zboar destul de mult dar acum vreau mai mult, vreau sa-i pun radiocomanda si nu stiu ce mi-ar trebui.Am cautat tutoriale, site-uri de unde s cumpar emitator/receptor si alte piese dar nu gasesc..deci intrebare ar fi, la partea electrica ce i-ar trebui?happy

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Eu am facut ceva similar acum mult timp. Cumpara cel mai ieftin avion cu telecomanda, de preferat cu "thrust differential", adica sa se duca in stanga/dreapta prin modificarea vitezei motoarelor.

Scoate-i motoarele, partea electronica, etc. si pune-o pe planorul tau.