| 2ochiicaprui a întrebat:

Vreau sa mi pun un piercing in buza si sa nu observe parinti mei... va lasa o gaura si se vede? va rog raspundeti mi

5 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Se vede, chiar is daca iti pui unul "transparent" tot e observabil... cat despre gaura, daca nu sta cercel in ea se astupa destul de repede. daca este purtat cercelul un timp, gaura se cicatrizeaza si nu se mai astupa.
consulta pe cineva de la un pierce shop pentru mai multe detalii precum si forumuri pe net.
bafta

| oanawww45 a răspuns:

Da gaura se vede dar poti sa minti ca tu te-ai intepat. Bafta!

| HotChoclate a răspuns:

Probabil ca la inceput o sa se vada.mai ales ca se poate sa nu reactionezi f bine. dar eu zic sa folosesti un leucoplast mic si rotund, iar daca te intreaba zici ca ai un cos uratbig grin

| Anna_2094 a răspuns:

Tu esti cea din poza?happy Fata mea, e un pas greu sa-ti faci o gaura in buza, in plus se verde piercingul ca doar nu e invizibil! Si mi se pare ca, dupa ce'ti scoti piercingul gaura o sa se vada mare, si dureaza ceva timp pana se astupa in jur de o ora 2, sau chiar si 35-40 de min depinde de tine. Daca stii sa folosesti alifie sau orice chestie foarte buna de la plafar se v'a vindeca foarte repede.De asemenea, ai nevoie si de ac medicinal tot de la farmacie! Si inainte sa-ti faci, spalate foarte bine bine pe maini ca s'ar putea sa te infectezi, dar nu-ti face tu singura pentru ca se poate sati nimeresti vreo vena, si atunci o sa ai mare probleme.happy Stiu ce zic ca am si eu, am avut multe probleme cu parintii cand mi l'am pus.

succeS!; c

| SssSSSssS a răspuns:

Normal ca se vede.