| ßεℓℓª a întrebat:

Vreau sa mor.Simt ca exist degeaba pe lumea asta.De ce viata e atat de dura?

16 răspunsuri:
| Saraaaa_6669 a răspuns:

Heey. sa nu te gandesti niciodata ca vrei sa moriwinking. intr`adevar. viata`i dura si e grea, dar mereu are si o parte buna. gandeste`te la clipele frumoase petrecute cu toti cei dragi. gandeste`te de asemenea la parintii tai, ca s`au luptat pentru tine si au muncit ca sa te creascawinking. sper ca te-am ajutat. daca ai nevoie de un sfat, lasa`mi un mesaj cu id`ul tauwinking. funda?batting eyelashes

| andrei a răspuns:

NU esti singura...sad
Stiu ca uneori e grea dar fara sa suferi nu sti cum e sa iubesti...sad

Si nu existi pe lume degeaba [-x sigur cineva te iubeste...paote nu sti tu dar eu sunt sigurwinking

| CokoStar a răspuns:

Pentru ca exista oameni care fac viata atat de dura de exemplu:din cauza crizei care o fac politicienii sau cand te paraseste un baiat pentru alta din cauza ca aia s-a nascut. Dar treci peste criza, cautati un alt baiat sau daca nu este nici una din astea doua citeste o carte ca sa te ajute sa treci peste moartea unei persoane. Orice ar fi mergi mai departe, daca nu crezi ca poti amintesteti ca esti mai puternica decat crezi sau ca esti mai puternica decat pari.Mult noroc!

| Hmmmm a răspuns:

Sa nu incerci sa te spanzuri cu fularul, deoarece au incercat si atii si nu merge.laughingsi acum lasand gluma la o parte:
care problema pate sa fie atat d grava incat sa nu existe alta solutie sau rezolvare decat moartea? cine poate sa merite sa faci asta? iti spun eu: nimeni.in viata mai dam si d greutat, si d perioade in care simtim ca nu ma putem, sau nu mai vrem sa continuam.toti am avut perioade deastea.nu exista om care sa nu fi trecut peste vreo greutate in viata.trebuie sa inveti sa accepti asta(faptul ca viata nu e mereu roz)si sa incerci sa inveti din fiecare greseala, greutate, cate cva.aceste greutati te maturizeaza. daca in mom in care ai dat d o greutate hop! ai si sarit p fular sa te sinucizi unde e maturitatea?
si nu uita ca nu esti niciodata singura. daca o sa faci vreo prostie o sa lasi in urma ta niste parinti care se vor simti vinovati pentru ceea ce ai facut tu, deoarece vor crede ca nu au fost alaturi d tine cand trebuia, lucru care este total gresit.si sa nu uitam d piretenii p care o sa ii marchezi p viata prin ceea ce o sa faci.chiar crezi ca merita?
maturizeaza-te! treci peste! nu e chiar atat d greu!

| AndreeaLupan a răspuns:

Off...intr-un timp doream si eu sa mor, caci ma saturasem de o asa viata prosta de tot, dar eata ca am trecut si peste asta, am incercat sa fac fac sa fie mai bine, cu toate ca era foarte si foarte greu. Te inteleg foarte bine, dar uite, eu tot am trecut prin asta si te rog mult de tot, incearca sa incepi o noua viata, una mai buna, incepe cu ceva mai simplu, distractie cu prieteni si asa mai departe, la inceput pare caam greu dar apoi te vei descurca. Uite, nu fa greseala de a-ti face viata atit de plictisitoare, ea e una doar si trebuie sa o pretuiesti, trebuie sa traiesti viata la maxim, cu toate ca uneori e atit de duraa, dar asa e.nu ai ce-i face.Asa se intimpla la toti ca la un moment dat se sautra, dar apoi totul se rezolva.

Sper ca totul va fi ok la tine, voi tine pumnii pentru tine, pa.

| ambutisare a răspuns:

LOL ce-i cu TPU ma? Tot lume care vrea sa se sinucida. wtf rly.
Acum sincer ca m-am saturat sa vad intrebari de genu, da-ti 2 palme si revino la realitate. Ce aveti in capu' ala? Iti tineti degeaba pe umeri? Hello asa e viata. nu e roz.
Si daca nu te-a ajutat raspunsul meu. prea putin imi pasa cu prea putin iti pasa tie de viata ta, deci vezi ce alegi ca nu mai poti da inapoi dupa.

| IonelG a răspuns:

Esti nebuna?! Nu te gandi la moarte! Uitandu-ma la poza ta iti dau cel mult 13 ani.Mai ai multe de vazut, multe de experimentat.De ce spun asta? O verisoara de-a mea s-a spanzurat. Avea numai 14 ani.Am plans continuu o zi intreaga.Gandeste-te la oamenii care te vor plange si care vor suferi...si...arati binelaughing))))

| Delia a răspuns:

Depinde din ce perspectiva privesti.Gandeste-te ca sunt altii mai putin norocosi ca tine si atunci viata ti se va parea mai frumoasa si o vei aprecia.

| luizza95 a răspuns:

Probabil cineva te-a enervat sau ai niste probleme dar lucrurile astea trec.Si eu am avut probleme si poate ca m-am gandit la asta dar stiu ca nu merita sa imi pierd eu viata pentru altii.Gandestete ca traiesti pentru tine si daca mori pierzi toata viata pe care o ai inainte.Totul o sa treaca si o sa fi fericita ca traiesti.

| cristi202 a răspuns:

Statistica spune ca in orice moment al vietii noastre exista cel putin doua persoane care sa fie indragostite de noi. De ce sa mori? Ca sa mai sufere si alte doua persoane? Chiar crezi ca existi pe degeaba? Eu nu cred - cele doua persoane ar spune ca e stupid asta. De ce e viata dura? E pentru ca e ea asa uneori. Dar problema nu e ca e ea dura, ci cum o traiesti tu cind e dura. Deci, capul sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar, viata este grea de foarte multe ori si crezi uneori ca nu mai ai putere sa traiesti, sa mergi mai departe, sa continui. Crezi ca nimeni nu tine la tine, ca nimanui nu-i pasa de tine si singura solutie este moartea. Dar nu e asa, trebuie sa fii puternic si sa mergi mai departe orice ar fi si oricum viata e cu bune si rele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu si eu vreau uneori sa mor dar sa stii traiesteti viata cat o ai am inkerckt odata sa ma omor dar n-am reusit si dupa aia mi-ai dat seama ca am fost un prost

| JustOneSmile a răspuns:

Buna.Viata nu e dura. Uneori noi ne facem astfel de iluzii si nu e bine eu iti zic :traieste-ti viata.De ce sa mori? Intr-o zi iti vei gasi rostulhappy

| Skrilly a răspuns:

:d...dă-mi mesaj cu id. tău.o să îți fiu alături!:*

| aumih16 a răspuns:

Viata nu a fost niciodata usoara a mai fost si grea e drept ca fiind copil si avand o anumita varsta viata nu o simti cu adevarat ca nu ai cine stie ce realizari de care sa spui zici ca esti mandru sau mandra dar cand cresti esti adult si ai o anumita varsta viata o sa ti se para grea ca nu vei mai merge la gradinita generala liceu dar vei merge la facultate asta daca vei vrea sa faci ca nu te obliga nimeni asa dupa aceea apoi un loc de munca intr-un domeniu care vrei tu ma rog ai la alegere o gramada de optiuni infinite ca doar nu o sa vrei sa stai pe banii parintilor ca o sa vina momentul sa intalnesti un baiat sau o fata si o sa ai o relatie de cativa ani dupa aia te casatoresti vei face copii apoi si ei la randul lor vor creste mai tarziu o sa ii vezi fericiti pe ei ca vor fi dupa gradinita generala la liceu apoi la facultate si dupa ce ai vazut ca au ajuns copiii tai realizati mori apoi ca nu ai ce sa mai faci traiesti cat traiesti dar mori la un moment dat asa este viata omului pe pamant nu ai ce ii face oricum nu e bine sa spui zici asemenea lucruri ca numai vrei sa traiesti nu e bine deloc sa stii iti faci tie singura rau e clar nu ai perspectiva tel scop in viata asta probabil nici optimista nu esti ci mai degraba pesimista sau negativista mda e greu cu tine si e pacat ca iti irosesti viata fara rost cand ai putea parerea mea sa nu ti-o irosesti in asa hal fara de hal dar daca asa iti place tie e problema ta sa stii tu singura trebuie sa incerci sa te schimbi si sa inveti sa te descurci in viata asta

| Ionita_Alexandra_1986_JF8S a răspuns:

E foarte urâta. Cei din jur parca au totul : timp liber, bani, prieteni, nu suferă. Noi luptam dar in zadar.