| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa scriu ceva mai special la interese pe hi5, stiu chestia aia cu``te urasc? meriti! ma invidiezi? ai de ce!``, dar deja a devenit prea uzatalaughing vreau altceva pentru interese va dau funda pentru cele mai buna idei(si nu imi spuneti ca sa scriu despre sentimentele mele, gandusri si alea alea)tonguehappy

Răspuns Câştigător
| Adela50 a răspuns:

1.Te voi ajuta sa afli care sunt cele mai frumoase
momente ale vietii:
1. sa te indragostesti;
2. sa razi pana te doare burta;
3. sa gasesti un teanc de facturi cand te intorci din vacanta;
4. sa mergi intr-un loc unde gasesti peisaje superbe;
5. sa-ti asculti cantecul favorit la radio;
6. sa adormi ascultand sunetul ploii;
7. sa iesi de sub dus si sa te acoperi cu un prosop cald;
8. sa reusesti la ultimul examen;
9. sa iei parte la o discutie interesanta;
10. sa gasesti bani intr-o pereche de pantaloni pe care nu ai mai purtat-o de mult timp;
11. sa razi de tine;
12. sa te relaxezi printre prieteni;
13. sa razi fara vreun motiv anume;
14. sa te trezesti in mijlocul noptii si sa-ti dai seama ca mai ai cateva ore bune de somn;
15. sa auzi, din intamplare cum te vorbeste cineva de bine;
16. sa privesti un apus de soare;
17. sa asculti o melodie care-ti aduce aminte de o persoana speciala din viata ta;
18. sa primesti si sa dai primul sarut;
19. sa te distrezi cu prietenii;
20. sa vezi fericite persoanele la care tii;
21. sa porti lanticul persoanei iubite si inca sa-I simti parfumul;
22. sa vizitezi un prieten pe care nu l-ai mai vazut de mult si sa simti ca nu s-a schimbat nimic;
23. sa simti fluturi in stomac cand vezi persoana speciala din viata ta;
24. sa stii ca esti iubit;

De ce uneori regretam dupce ce facem ce vrem ?
De ce ne amintim daca vrem sa uitam ?
De ce traim in trecut mergem inainte desi ?
De ce cautam pe cineva desi vrem sa fim singuri ?
REALITATEA De ce nu Acceptam chiar daca e reala ?
De ce primim alta sansa daca nu stim sa profitam de ea ?
De ce vrem inapoi Ceea ce am aruncat ?
De ce nu putem ierta chiar daca iubim ?
De ce Acceptam Ceea ce nu vrem ?
De ce asteptam Chiar daca stim ca nu o sa mai vina niciodata?
De ce credem minciuna chiar daca stim adevarul ?
De ce promitem desi stim ca nu o sa ne tinem de cuvant?
De ce suntem dezamagitzi cand avem incredere?
De ce iubim de îngrijire Persoanele nu ne iubesc?
De ce la sfarsit vrem sa nu mai plece?
De ce uneori minciunile ne fac bine?
De ce luptam pentru ceva si apoi nu ne mai intereseaza?
De ce dam totul si totusi nu e de ajuns?
De ce cerem iertare daca nu iertam?
De ce credeam, în Ceea ce nu exista?
De STIM CE desi speram ca e in zadar ?
De ce cautam raspunsuri intrebarilor fara raspuns?

Cand iubesti
daca viata e o calatorie,la sfarsitul careia se afla eternitatea si timpul,un prieten.care lasa in urma amintiri ascunse in inima mea,nu vreau sa trec prin viata decat traind o mare dragoste.aceea care dureaza toata viata.care iti inunda chiar si cea mai pustie si izolata alee a sufletului cu sperante,iluzii,care nu ar putea fi inventata decat de Dumnezeu.pentru ca e ceva sfant.rupt din privirile calde a ingerilor.invaluindu-te intr-o mantie stralucitoare.scaldata de razele soarelui care rasare in zori aducand o noua zi de iubire.dar ce se intampla daca soarele nu mai rasare in zori,cand mantia se transforma in scrum.cand sufletul se sparfe in mii de bucatele.cand respiratie ti se stinge incet.iar inima nu isi gaseste linistea.vrand sa zbiere.sa urle.sa iti iasa din piept.sa zboare departe de lumea aceea in care dragostea a fost distrusa,invinsa.ingropata in furie.uitare.superficialitate.toate aceste nimicuri care au devenit mai presus de iubire pentru oameni?atunci raman in suflet doar dulcea durere.amintirile jucause.vesnicele intrebari care nu isi gasesc raspuns.pentru ca te intrebi zilnic cu ce ai gresit cand ai daruit tot si nu ai primit nimic.cand ai crezut in iubire.dar ea a fugit de tine in cautarea altei iubiri.cand fata mult iubita te priveste ca pe un strain.cu toate ca se presupune ca erai la fel de importanta ca aerul.tot ce mi-am dorit a fost o fiinta pe care sa o iubesc mereu.cu care sa simt mereu ceva magic.iar cand am crezut ca am avut-o.ea a disparut!iar acum eu am devenit de piatra.pentru ca nu mai pot iubi din nou.ci doar astepta.astept sa rasara soarele din nou.iar eu sa fiu din nou inbratelel acelei iubiri.visand la amintiri ce se sting usor si ele.nu stiu cat de bine am reusit sa exprim ce simt.dar nu inteleg de ce in lumea in care traim oamenii nu mai simt iubirea cum o faceau inainte.nu mai lupta pentru ea.acum totul se rezolva cu un divort sau o despartire.consolandu`te in bratele altei persoane.atunci cand iubesti cu adevarat.sincer.cu toata inima un om.te implici total.iar micile certuri,neintelegeri se sting de la sine,ajungandu-se la un compromis.

Se cauta maimuta pentru circ. Nu vrei sa te oferi ?
Nu mai latra acolo ca nu te ascult.
Nu ma rupe cu figurile tale.
Azi ti-a expirat termenul de valabilitate.
Pleaca si inchide usa dupa tine.
Ai terminat ? Ca deja m`ai plictisit.
Nu incepe sa vorbesti, stai sa`mi aduc floricelele.
Dumele astea sunt vechi, cauta`ti altele noi in Doom 2.
Si babuta de la 4 e mai desteapta decât tine.
Papusa, esti aiurea rau. Nu esti de secol 21.
Dispari si ia`ti si maimuta dupa tine.
Razbunarea e pentru prosti. Indiferenta e mai faina.

Destule motive pentru care e mai mijto sa fii fata:
- pentru ca putem sa ne aratam fricoase fara s rada nimeni de noi
-pentru ca vara ne putem imbraca in haine stramte si mulate fara sa se spuna despre noi ca suntem gay
-pentru ca baietii sunt atat de usor de "citit"
-pentru ca putem s ascultam muzica siropoasa fara s rada nimeni de noi
-pentru ca avem si altceva de vorbit in afara de fotbal si masini
-pentru ca nu trebuie sa facem noi primul pas -pentru ca nu o sa avem chelie cand o sa imbatranim -pentru ca putem sa purtam parul lung fara sa se ia profii de noi
-pentru ca nu ne ia nimeni peste picior daca ne aratam sentimentele pe fata
-pentru ca baietii cad mereu in plasa cand facem pe neajutoratele
-pentru ca femeile traiesc mai mult decat barbatii
-pentru ca o data pe luna avem o scuza sa nu participam la ora de sport
-pentru ca o gramada de songuri de texte sunt declaratii de dragoste pentru fete
-pentru ca putem sa mergem de strada tinandune de mana cu cea mai buna prietena fara ca oamenii sa se uite ciudat la noi
-pentru ca un suras dulce si un fluturat de gene putem deschide fara probleme orice usa din lumea barbatilor
-pentru ca datorita fardurilor putem arata in orice zi altfel
-pentru ca nu trebuie s parem intotdeauna cool
-pentru ca putem face 3 kestii deodata: sa vb la tel, teme si sa ne uitam la tv

Boy - Ceau draga
Girl – Ceau
Boy – Mi-ai lipsit azi la scoala. Unde ai fost?
Girl - Scuze, a trebuit sa ma duc la medic.
Boy - Oh de ce?
Girl – Nu-i nimic,un control de rutina
Boy – Ok
Girl - Am pierdut ceva?
Boy - Nu, doar niste notite
Girl - Ok
boy - Yeah
Girl - Am o intrebare:
Boy - Zi
Girl - Cat de mult ma iubesti?
Boy - Sti ca te iubesc, pui
Girl - Yeah .
Boy - De ce intrebi? S-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Nu s-a intamplat nimic
Boy – Bine
Girl - Cat de mult iti pasa de mine?
Boy - As muri pentru tine
Girl - Chiar?
Boy - Da draga. Dar s-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Sunt bine
Boy - Bine. Asa sper.
Girl - Chiar ai muri pentru mine?
Boy - M-as impusca pentru tine oricand
Girl - Chiar?
Boy - Da. Hai pui, s-a intamplat ceva?
Girl - Sunt bine!
Girl - Trebuie sa plec. Ne vedem maine
Boy - Bine. Ceau. Te iubesc
Girl - Te iubesc!
Ziua urmatoare la scoala
Boy – Mi-ai vazut prietena astazi?
Mate – Nu
Boy – Oh
Mate - Dar a fost ea ieri aici nu?
Boy – Da, stiu
Mate - Dar stii cum sunt fetele
Boy – Yeah
Mate- Ce mai zici?
Boy - Ma duc la ore.
Mate - Ne vedem mai tarziu.
In aceeiasi seara
-ring-
Girl - Alo?
Boy - De ce nu ai fost azi la scoala?
Girl - M-am simtit un pic rau.
Boy - estibine acuma?
Girl - Trebuie sa plec.vrea mama sa vorbeasca la telefon
Boy - O sa astept
Girl - S-ar putea sa dureze,te sun eu mai tarziu
Boy - Bine. Te iubesc
Girl - Eu cred ca ar trebui sa ne despartim
Boy - CE? DE CE?
Girl - Te iubesc
>click < (inchide telefonul)
Fata nu vine 3 saptamani la scoala si nu raspunde nici la telefon
Boy - Ceau. Ce faci?
Mate - Nimic. Ai mai vorbit cu fosta ta prietena?
Boy – Nu.
Mate - Deci nu ai aflat?
Boy - Ce sa aflu?
Mate - Cred ca ar trebui sa iti spun ea ce s-a intamplat
Boy - Amice.ce s-a intamplat?
Mate - Suna la numarul asta 433-555-3468
Baiatul suna la numarul acela dupa ore
-ring-
Voice - Buna. Aici spitalul
Boy - Poftim? Trebuie sa fi gresit numarul. Imi caut prietena
Voice - Care este numele ei?
baiatul ii da informatiile
Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s-a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s-a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital
Boy - STAI! NU!
dial tone
Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital
Boy: - Esti bine?
Girl -
Boy - Scumpo te rog spune ceva
Girl - Eu.
Boy - Ce?
Girl - Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata.in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba?de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubesc.plange
Girl - Si io te iubesc.nu fi trist.eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine.
Nurse - Orele de vizita s-au terminat.
Baiatul pleaca, fata este deconectata de la aparate si moare
Ziua urmatoare:
Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un bilet langa.
In billet scria:
Am luat un glont pentru ea

Cine ma Vrea ma place asa cum sunt care Nu sa pastreze distanta Nu o sa incep cu:am nu stiu cati ani,sunt frumoasa, si imi place nu-mi place etc Daca nu ma cunosti , nu ma Judeca! Nu iti da singur cu parerea . Poate chiar nu imi pasa! Crezi ca ma cunosti? Iti zica eu ca nu! . Nu obisnuiesc sa fiu modesta. Chiar deloc. Calma nici atat. Sincera da! Doar cu unele persoane. . Recunoasc,ma surar repede defapt foarte repede! Imi place sa pierd orele pe mess si pe Chatu-ri . Imi iubesc prietenii adevarati ca nebunie Adevaratii prieteni sunt greu de gasit ,dificil de parasit si greu de uitat. Detest sa ma trezesc Dimineata. Detest sa ma contrazica cineva Candva.Am tipat si am sarit in sus de fericire.Am trait din dragoste .Am iertat greseli de neiertat! Am facut multe lucruri din impuls. Am fost dezamagita de persoane care credeam ca nu vor face asta niciodata! Am luat in brate pentru a proteja. Am zambit atunci cand inima imi plangea. Am facut juraminte eterne . Am plans ascultand muzica si privind fotografii! Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce . Am fost indragostita de un suras.Am furat saruturi Am confundat sentimente.S-a intamplat sa gresesc drumul dar,am mers mai departe! Am incercat sa uit anumite persoane si am descoperith ca este foarthe greu sa uiti.M-am simtit singura intre o mie de persoane doar pentru ca imi lipsea o singura persoana! Am tremurat de nervi.Am tipat de fericire.Am fost indragostita crezand ca voi fii pentru Totdeauna! Sunt aia care nu iarta, deci nu uita. sunt aia care râde de una singura prin metrou, tramvai, sau orice alt mijloc de transport în comun. sunt aia care atunci când e obosita priveste foarte mult în gol.sunt aia care o sa-ti dea în cap la prima greseala, si fii sigur ca o sa fac asta fara sa ma gândesc prea mult.sunt aia care zice totul pe fata, cu foarte multa sinceritate – uneori chiar prea multa.sunt aia care o sa te înjure pe fata, si nu pe la spate, cum se obisnuieste pe la noi.sunt aia care daca nu te suporta, o sa-ti zica pe fata, si n-o sa se dea prietena cu tine, doar de dragul situatiei.sunt aia care rade uneori fara motiv.sunt aia care iubeste iarna, toamna,primavara,vara frigul, stelele, ploaia, ninsoarea, norii.sunt aia care te suna de 5 ori pe zi, doar ca sa-ti zica niste tâmpenii.sunt aia care face crize daca o trezesti din somn. Ma gandeam daca vreodata ai vrut sa te gandesti ca eu uneori ma gandesc la tine. Ma intelegi? Ma gandesc daca vreodata gandurile noastre au coincis. Ma gandesc daca vreodata te-ai gandit la ce imi doream. Ma gandesc daca vreodata te-ai gandit macar o secunda la mine. Pentru ca eu am invatat pe de rost toate gandurile. Le stiu ordinea, stiu ce stari imi ofera, stiu cat de mult-putin ma influenteaza, stiu tot despre ele. Dar vreau sa le trimit in vacanta. Nu le mai suport. Sunt in perioada de vindecare. Spre final. Ma vindec, chiar daca imi place sa aberez despre CE A FOST. Imi place sa ma pacalesc cu ganduri, cuvinte. Imi place sa visez la existenta unei perfectiuni, dar cu alt chip, altul decat al tau. Mint (poate si acum in lipsa de cuvinte). Mint uneori sau cat de des pot. Iti spun Sincer ca din totzi prietenii care ii am niciunul nu ma iubeste cu adevarat. Cand uit sa mai visez. ma trezesc la realitate cautand speranta care mereu ma ajute in ceea ce fac.

Nu sunt chiar ceea ce ai cerut,dar imi plac si acestea.

2 răspunsuri:
| t0xic1girl a răspuns:

Pai cum vrei sa scriem noi pentru tine?raised eyebrows
cred ca esti destul de mare sa-ti exprimi sentimentele tale in cateva fraze...

| γиαჯ a răspuns:

Pai ar fi bine sa iti creiezi uh ceva :*
nu stiu nu ti`o spun intr-un nume de rau dar nici eu nu mi-am scris decat "sa dispari dp hi5u meuwinking"
poti sati scrii cei mai buni pr love struck
nu stiu tongue
astea sunt cateva idei love struck