| AlroAlex98 a întrebat:

Vreau sa stiu daca dupa ce am terminat clasa a 9 a si toate locurile sunt ocupate in clasa si eu am media cea mai mica poate sa se mute cineva cu medie mai mare si sa imi ia locul?

Răspuns Câştigător
| IreversibiL a răspuns:

Daca ai terminat clasa a 9 a si esti promovat in anul urmator (clasa a 10 a) nu are cum sa-ti ia cineva locul indiferent de media ta. Poate doar sa se transfere daca mai sunt locuri libere in clasa respectiva sau daca te transferi tu la alta clasa/scoala iti poate lua locul. Eu asa stiu ca este sistemul. SPer ca te-am ajutat. :d

3 răspunsuri:
| Elllliiii a răspuns:

Nu, nu este posibil, doar daca pleci tu de buna voie

| Rallu_Raluca_1995 a răspuns:

Atata timp cat ai intrat la liceul respectiv nu are cum sa iti ia altcineva locul chiar daca are medie mai mare.

| maddiemaddie a răspuns:

Exemplu: Daca o clasa este formata din 30 de elevi, iar tu esti ultimul, avand media cea mai mica, nu poate sa-ti ia locul chiar daca are media mai mare. Doar in cazuri speciale il baga in clasa, depasind numarul de elevi. Insa pe tine nu te afecteaza cu nimic.