| ZeUs13 a întrebat:

Vreau să stiu si eu cum sunt băile ales comune din căminele studențești.Sunt cabine izolate, ai intimitate si cum e in general cu baia la comun si la camin.Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro baie comuna dintr-un camin studentesc de obicei sunt cam 10-12 cabine separate (cu sau fara usa) fiecare prevazut cu un dus. Intimitatea o poti avea doar daca ajungi sa ocupi ultima cabina pentru a nu fi vazut/a de cei care trec eventual prin fata cabinei daca aceasta nu este prevazuta cu usa sau perdea. Sanatate!

| MaliciousDeath a răspuns:

In general sunt cateva cabine izolate, cu usa si incuietoare. Posibil sa fie nevoie sa-ti cumperi tu furtun de dus si restul. Dpdv igienic ar fi recomandat.
Exista si camine mai nasoale.Cunosc pe cineva care a stat intr-un camin unde unele cabine nu aveau usa iar altele aveau o perdea improvizata.Dap, e greu de crezut in 2016.