| NellieLovett a întrebat:

Vreau sa vă pun o intrebare stupida, dar care pentru mine contează. Am 12 ani si m-am certat de curând cu o prietenă de la scoala. Urmatoarea pauză m-a intrebat daca am iubit. Eu i-am raspuns ca nu, deoarece consider ca la vârsta mea e imposibil sa spun ca am iubit, poate doar prieten. Apoi, mi-a spus ca un anume băiat din clasa ma place si ca vrea sa fim împreună. M-am panicat putin si am spus nu. Recunosc ca simpatizam acel băiat deoarece era si este amuzant si destept. Când l-am vazut pe hol am spus nu râzând. El a inceput sa rada (țin minte ca a spus mai demult ca râsul meu molipseste oamenii). Dar totusi de atunci e mai distant de mine (in sensul de prieten). Eu nu vreau iubit, vreau sa am prietenii! Ce sa fac?
Ps: va rog nu puneti comentarii de genul "Copiii din ziua de azi", sau "Esti fana Violatta?" (cred ca v-ati dat seama ca nu sunt).

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ce?! Te`ai certat cu o prietena si ai ajuns sa te gandesti ca nu vrei iubit? Ce naiba se petrece prin scoli in ziua de azi sad

Probabil s-a certat cu tine intentionat pusa de el ca sa te provoace sa-i dai un raspuns ei si apoi sa-i spuna lui.Impaca`te cu ea sau gaseste`ti alta si gata. Sfinte!

| WaterDrop a răspuns (pentru WaterDrop):

P.S: Sau poate te placea ea. Testeaz`o daca vrea sa te sarute.

| NellieLovett explică (pentru WaterDrop):

Scuze, nu ai inteles.Ma sperie gandul de a avea iubit de mai mult timp.
P.S: Sunt fata.
P.P.S:Am observat ca de obicei dai raspunsuri inteligente. Felicitari! Doar ca la intrebarea mea te-ai cam grabithappy

| WaterDrop a răspuns (pentru NellieLovett):

Oh hey, pai te`ai certat cu o prietena care apoi te-a intrebat daca iti place un baiat nu? Ce mi-a scapat?

Nu ai mentionat motivul pentru care v-ati certat dar din faptul ca dupa nici o pauza te-a intrebat daca iti place de X (nu ai mentionat daca v-ati impacat intre timp sau nu), indica ca ei ii place de el sau de tine si acesta a fost si motivul "ascuns" pentru aceasta mica cearta.

Faptul ca tu nu vrei sa ai un iubit, este alegerea ta si daca se mai intampla asa ceva, le spui ca iti doresti doar prieteni momentan si gata.

| Radu284 a răspuns:

Cum ne putem da seama ca nu "Esti fana Violatta?"

| NellieLovett explică (pentru Radu284):

Din modul in care am scris acest nume.

| Radu284 a răspuns (pentru NellieLovett):

Ah, ok, nu remarcasem aceasta subtilitate happy