| DIanaa28354 a întrebat:

Vreau sa vorbesc cu un baiat din scoala mea pe facebook dar nu stiu ce sa ii spun dupa etapa "Buna. Ce faci? Bine, tu? Bine.
Intelegeti? Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
De obicei băieţii intră în vorbă cu fetele, dacă le place, cu uşurinţă. Însă dacă tu ai intrat în vorbă cu el, tu ai făcut primul pas să zicem aşa, ar trebui ca el să continue discuţia dacă e interesat. Poate e un semn că nu te place. În cazul în care e timid, eh, asta cauţi? happy
Baftă!

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Poti sa vorbesti despre ceea ce ii place lui. De exemplu, muzica sau jocuri. Daca nu stii, il poti intreba atunci ce prefera.
Pa!

| Iordachescu_Vlad_2000 a răspuns:

Intemeiaza discutia cat mai mult.Intreaba-l cestii banale, dupa treci la ceva mai personal.