| KazumaKwabara a întrebat:

Vreau sami adun bani cat mai multi intr-un an si nu stiu cum. Dati-mi niste sfaturi.Am 15 ani.Cea mai buna idee primeste funda iar restul votbig grin

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! In primul rand trebuie sa faci economii. Daca primesti de exemplu o anumita suma de bani de la rude sau cunostinte, in loc sa o cheltui, o pastrezi. In al doilea rand, ai putea sa te gandesti sa-ti iei un part-time job. Evident, pentru asta trebuie sa vorbesti cu parintii tai... O sujba cu jumatate de norma mi se pare ideea cea mai buna de a-ti asigura un venit, oricat de mic ar fi acesta.

3 răspunsuri:
| laurika890 a răspuns:

O idee destul de simpla ar fi sa strangi maruntisul..in cateva saptamani poti sa faci 50 ron sau chiar mai mult. Nici nu ai idee cat maruntis ai in casa!hee hee

| GreenEyed a răspuns:

Cand ai tai iti dau bani sa te duci sa cumperi ceva, sau pentru mancare la scoala, pastreaza o parte din bani.Ai mai putea sa faci bratari din ate si sa le vinzi prin scoala.o sa faci bani frumosi.Pe mine nu ma mai pasioneaza bratarile din ate, dar in scoala generala am facut cateva milioane bune din asta desi totul a inceput ca un joc.

| LoVeAnGeL96 a răspuns:

Pai si eu am 16 ani si am inceput sa lucrez la promotii.Se plateste cu 5 lei pe ora si nu faci mare lucru.Dar trebuie sa faci economii si sa ai grija de bani ca altfel ma indoiesc ca o sa aduni ceva.