| DaNiElA_8352 a întrebat:

Vreau si eu cateva (sau ma multe) mesaje de Paste!

Răspuns Câştigător
| Deutsssa a răspuns:

- Oua rosii, cozonac, un iepurasi urecheati, cu cei dragi sa le-mparti! Paste Luminat!
- Sa aveti liniste-n casa si un an imbelsugat, Paste Fericit, Hristos a Inviat!
- Iepurasii sa va aduca buna dispozitie cu care sa va desfatati in dragalasenii si gingasii, tot anul pana la urmatorul Paste.
- Tzup! Tzup! Sunt un pui de iepuras care astazi am venit special pentru tine, sa-ti urez un Paste fericit cu bucurie si voie buna!
- Pe salcii verzi si flori de mar…Iisus Sa-ti intre-n casa…Sa-ti lase-n inima si-n gand…LUMINA PRETIOASA!
- Adevarata semnificatie a Pastelui inseamna liniste, dragoste si bucurie. Toate acestea ti le doresc eu tie! Paste Fericit!
- Sa-ti fie viata pufoasa ca blanita unui iepuras, linistita ca a unui mielusel, colorata ca oul de Pasti si luminoasca ca Ziua Invierii! Hristos A Inviat!
- Iepurasul dragalas a venit de pe imas sa-ti aduca bucurie si pupici o mie! Paste Fericit sa-ti fie!
- Iepurasul bucalat iti ureaza neincetat un Paste Minunat!
- Fie ca Sarbatoarea aceasta de Pasti sa va aduca bucurie si seninatate in suflet, sanatate si impliniri alaturi de cei dragi! Domnul sa va calauzeasca si binecuvanteze!

Si astea sunt niste idei...

2 răspunsuri:
| Deutsssa a răspuns:

1.In noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanari aprinse, cu sufletul curat, sa spunem impreuna...HRISTOS A INVIAT! te iubesc!
2.Pe salcii verzi si flori de mar,
Iisus Sa-ti intre-n casa,
Sa-ti lase-n inima si-n gind,
LUMINA PRETIOASA
Paste Fericit!
3.16 IEPURASI. 8 SE SPIONEAZA...5 SUNT LA SOMNIC SI FRUMOS VISEAZA...2 MAI ALBIORI.DAU CADOU DE SARBATORI.IAR ULTIMUL A CITIT.UN NOU PASTE FERICIT
4. Bucuria vine din lucruri marunte. Linistea vine din suflet. Lumina vine din inima fiecaruia. Paste Fericit!
5.Un inger bland din cer coboara,
Se roaga-n taina, apoi zboara
De-acolo sus el ne trimite:
Un zambet bland, o raza calda
Si trei cuvinte:
Hristos a inviat!
6.Paste mielul fericit, oul sade inrosit, de rusine s-a scumpit,iar iubitul iepuroi sa-ti aduca euroi,fericire, sanatate, mult noroc si spor in toate
7.E-n somn de salcii un vis de rastignire
E plans de miei si plaiuri cu verdeata
Hristos sa va aduca lumina
In noaptea renuntarii la moarte pentru viata
8.PASTE FERICIT!
Fie ca bucuria INVIERII DOMNULUI sa va aduca in suflet LINISTE si PACE si FERICIREA de a petrece aceste clipe magice cu ceo dragi.HRISTOS A INVIAT!
9.E noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanarile aprinse, cu sufletul curat, e noaptea sfanta-n care, cu totii murim cate putin ca sa ne nastem maine, mai buni si mai senini. Paste Fericit si Hristos a Inviat
10. Sau poti sa spui pur si simplu "Hristos a inviat"! sau " Paste fericit"! fundita?

| kmarianak a răspuns:

Ai de unde alege:
http://interferente.ro/Mesaje-si-citate-de-Paste.html,
http://interferente.ro/Mesaje-sms-urari-si-felicitari-de-Florii.html,
http://interferente.ro/Mesaje-crestine-de-Paste.html.
stele ne aduce in inima credinta, incredere si dragoste. Bucuria si simplitatea acestor momente ne ajuta sa ne cunoastem mai bine pe noi insine, sa apreciem adevaratele valori ale vietii. Si asta se simte in orice are viata, in firul ierbii, in cantul pasarilor, in seninul cerului. Sper ca Pastele sa-ti intareasca increderea si speranta! Hristos a inviat!