| Aleksandra_9210 a întrebat:

Vreau si eu cateva status de razbunare si de tristete? dau funditZzZa sh vot la restul

Răspuns Câştigător
| Danoninooo a răspuns:

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Si sunt sonstienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

La orgoliul meu sa nu te astepti sa te opresc!

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima. ce zici,doare?

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n-are timp de o relatie serioasa oh go on

Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU, sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Incearca sa zambesti fato,urmeaza'mi sfatul! E cazul sa fi fericita,toate trec,o sa vina altu`!

Cand altii se bucura ca am renuntat,dau din cap, zambeste, si trec pe linia de start!

Nu mintea mea, ci inima e proasta; Ash vrea sa dau delete la amintiri, delete da' nu gasesc tasta;

Dar nu ma intorc la tine pentru ca m-ai facut sa sufar si acum e randul tau sa plangi dupa mine!

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

E genul de fata care te vrea, dar n-are nevoie de tine, Nu-ti poti da seama, E ceva special la ea!

a fost bine si cu el, dar vei vedea ca fara el e mai bine.

Desi o sa`mi fie dor,de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor

Accepta`te pe tine fara masca, Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca, Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

Probabil că ai să plângi, Dar ştiu prea bine, Că plângi doar din orgoliu pentru tine

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi, Îţi pare rău, şi mie, da nu te mai vreau înapoi.

E greu cand iti repeti in gand"capu sus trebuie sa zambesti" Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti

Trebuie să fii tare, Să demonstrezi că poţi, Să fii în centrul atenţiei şi mai presus de toţi.

Sper ca te-am ajutat.winking

paaa. kiss

2 răspunsuri:
| HeadUpAndSmile a răspuns:

Daca as utea s-aleg cum o sa fie viata meah as vrea sa-aleg sa nu mai fiesad
Suntem si vom fi mereu niste copii care care nu vor sti nicoadata ce vor de fapt si care se vor afla mereu intre fericire si tristete... dragoste si ura... speranta si increderecrying
petalele ce cad nu se mai lipesc lacrimile ce curg nu se mai opresc doua inimi ce se despart nu se mi unesc
cine iubeste sufera cel iubit isi bate joc
chiar si cand esti suparat zambeste! nu se stie cine s-ar putea indragosti de zambetul tau

| Jennny a răspuns:

Pai stiu si eu cateva.happy:
~de tristete:

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "
" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "
" Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "
" Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu… "
" Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange… "
" Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur… "