| DιιιάLøvєs1Dツ a întrebat:

Vreau si eu ceva notite dragute pentru facebook...Nu stiu... ceva de Prietenie, Love, sau altele, plsspuppy dog eyes >[-O Dau si Fundaa` mersi >big grin

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Jurnale&user=73233&optiune=arhiva Sper sa iti placa ceva.

1 răspuns:
| EvelynnaAndra96 a răspuns:

You can't make people love you, but you can make them fear you.

Don't let anyone tell you you're not powerful.

Toţi pot să cucerească o femeie, dar să o iubească, să îi stea aproape, să o surprindă şi să o respecte, cu siguranţă nu o pot face toţi.

Este în natura umană să fii liber.

Vrei să o vezi din nou intrând pe uşă, dar nu apare. Nu înţelegi cum ieri a fost dependentă, azi nepăsătoare.

Frumuseţea este o floare trecătoare. Rafinamentul şi Eleganţa caracterizează o femeie puternică, sigură pe Ea !

Cel mai mare cadou vine în cutia cea mai mică.

Nu petrec prea mult timp să îmi fac griji de greşeli. Greşelile devin experienţă.

Dacă ştii să vrei, e imposibil să nu găseşti ceea ce cauţi.

Şi când te-am găsit. mi-am dat seama că nu aveam nevoie de tine.

Zvonurile sunt la fel de false ca şi persoanele care le împrăştie.

Dragostea nu trebuie să fie perfectă, trebuie doar să fie adevărată.

Dacă nu vrei un răspuns sarcastic, nu pune întrebări stupide.

Nu cunoaştem decât ceea ce îmblânzim.

Caută iubirea cu inima, nu cu capul. - Mark Twain

Atacaţi acolo unde adversarul nu se aşteaptă. - Sun Tzu

Nu am nevoie să îmi spui lucruri frumoase, doar pentru că suna mai bine. Nu am nevoie de cuvinte care acum să îmi gâdile auzul, şi mai târziu să îmi frângă inima.

Te iubesc pentru că ai fost destul de inteligent, încât să te îndrăgostesti de mine.

Visul meu n-are limite.

Tocurile au fost făcute pentru ca femeia să calce lumea in picioare, într-un mod elegant.

Lasă aparenţa şi gustă esenţa.

Continuă să eviţi problemele şi nu vei fi niciodată cel care le-a depăşit.

Persoanele cele mai fericite nu sunt cele care au ceea ce este mai bun din tot, ci cele care se bucură cel mai mult de ceea ce întâlnesc in drumul lor.

Nu-mi doresc nimic din trecut, pentru că am ajuns să fiu îndeajuns de fericită. Sunt atât de fericită încât nu mai tânjesc după nimic din ce-a fost sau ar fi putut să fie. Şi-am învăţat în jumătatea asta de an că lucrurile minunate nu se întâmplă când am vrea noi sau când încercăm să le forţăm sau să le programăm, ci se întâmplă când ne aşteptăm mai puţin. Minunile ştiu întotdeauna când să apară.

Cenuşăreasa e dovada că o pereche de pantofi iţi poate schimba viaţa.

Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le.

Spuneau că le e dor de mine, că acest sentiment nu e la alegere, că le e dor de mine seara sau dimineaţa. Că vorbeau cu mine şi-mi spuneau că realizează că toate s-au schimbat, că s-au întrebat cum şi de ce am devenit o persoană atât de diferită într-un timp atât de scurt. Şi. apoi ne-am uitat reciproc ! Oamenii pleacă şi nu se mai întorc, dar asta nu înseamnă că nu te-au iubit, doar că timpul lor s-a sfârsit aici.

Trebuie să-mi pese mai mult de mine. Câteodată să faci rău, aduce bine.

Atunci cand ai s-o strigi sa-ti aduci aminte: TU ai facut-o sa nu-ti mai raspunda. winking

Si cand ti-am zis ca nu mai are rost sa te aud, sa ma asculti, sa te vad, sa ma vezi. Nu o spuneam pentru. ca asa simteam, o spuneam pentru. ca asa meritai .

Pentru Ea, esti o scrisoare care ajunge prea tarziu.

Eşti sub 1% din ce se asteaptă Ea.

Credinta inseamna a crede in ceva mai presus de tine, ca speranta sau. dragostea. Niciodata nu e prea tarziu ca sa-ti dai seama ce e important in viata ta, pentru a lupta pentru ea.

Tu ai învaţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă.

Fiecare om are in el intunerci si lumina. Conteaza doar partea cu care alege sa traiasca, asta il defineste.

E randul meu sa n-am nici-o grija. O facem pentru. mai bine, o facem pentru. destin, radem, plangem, zambit, dar in final tot noi o sa fim.

Ce a trecut, a disparut; ceea ce speri este absent, doar prezentul este al tau.

Mintea imi spunea: "dormi" , dar si mai profund imi spunea : "viseaza".

Nu stiu foarte exact sa explic ce vreau sa spun. Spun doar ca, daca simti ceva, nu neglija acel sentiment.

Nimeni nu se schimba, oricati ani ar fi sa treaca nu facem decat sa devenim tot mai mult noi insine.

Razbunarea te face sa mai uiti de durere. Razbunarea e ademenitoare si are o mare putere, chiar daca e fara speranta.

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat. Am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de-un bine

Unele femei aleg să-şi urmeze barbatul, iar altele visul. Dacă te intrebi pe care cale s-o apuci, aminteşte-ţi că visul niciodată nu se va trezi dimineaţa să-ti spună că nu te mai iubeşte .

Multe au fost, multe s-au dus, multe-au mai ramas de spus, si-o sa le spun. Nu trece-o zi fara sa am pretentia sa fiu mai bun, incerc sa nu-mi doresc sa ma razbun.

Si timpul trece, mintea uita, inima tine minte !

Dacă găseşti un drum fără obstacole, probabil că drumul acela nu duce nicaieri.

Si toti o intreaba ce s-a intamplat, ea le raspunde scurt "Nu ma intereseaza, l-am uitat ! "

Mereu simtim nevoia de a avea pe cineva care atunci cand ii spunem ca suntem OK ne ia in brate si ne spune: " Nu, nu esti. "

Nu mai zâmbeşte la fel cum o făcea odată, dar zâmbeşte des. Nu mai ştie să plângă, dar a plâns destul. Nu mai este îndrăgostită, dar iubeşte în felul ei. Nu mai vrea să îşi amintească. Nu mai cere. Îşi ia singură tot ce vrea, ce i se cuvine...

Nimic din ce-am făcut n-am regretat, am uitat de toţi care m-au uitat.

Un singur lucru bun am invatat de la tine. sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine.

PEntru că eleganţa impune respect.

Indiferenta ta il doare, dar la cat orgoliu are nu-si recunoaste nici macar lui ca ii e dor de tine.

Spune-mi cand te doare si o sa te anunt cand o sa-mi pese.

Cu nimic mai specială, cu nimic mai deosebită. Doar diferită !

E mult prea tarziu pentru. regrete, nu te-a uitat, dar nici nu vrea sa te ierte.

Nu da voie nimănui să-ţi spună că nu poţi să faci ceva. dacă ai un vis, trebuie să-l protejezi. dacă vrei ceva, încearcă să-l obţii !

De aceea e aşa de important să laşi anumite lucruri să treacă. Să le dai drumul. Să te desprinzi de ele. Oamenii trebuie să înţeleagă că nimeni nu trişează, uneori câştigăm, alteori pierdem.

Nu sunt mai buna sau mai rea, sunt diferita prin ce-am acumulat sau pierdut. Am mai aflat despre oameni fara sa-i pot intelege, doar accepta, am iubit si-am uitat, am avut grija si am neglijat, am fost disciplinata si lenesa, puternica si slaba…

Sunt convinsă de faptul că nimeni nu pierde pe nimeni, fiindcă nimeni nu posedă pe nimeni. Asta e adevărata experienţă a libertăţii: să ai lucrul cel mai important din lume, fără a-l poseda.

Poti uita o persoana la care nu ai tinut , dar nu vei uita niciodata o persoana pentru care ai plans . Poti sa nu uiti nimic, dar sa ierti totul .

Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc, spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart, s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.

Viaţa nu înseamnă doar să mărim viteza. Este mai greu să învingem pasiunile invizibile, decât să cucerim lumea cu arme vizibile. Este legea iubirii, cea care conduce omenirea pentru că în focul iubirii şi fierul cel mai tare se înmoaie.

Uneori sa fi liber, nu inseamna sa pleci, ci sa ramai.

Absenta slabeste pasiunile marunte si le intensifica pe cele mari, asa cum vantul stinge lumanarile si inteteste focul.

Absenta este in aceeasi masura un leac impotriva urii, cat si o arma impotriva iubirii.

Cei care ne admiră cel mai mult sunt, defapt , cei care ne cunosc cel mai puţin.

Sti si tu. totul tRece, dar asta nu inseamna ca se si uita.

Ai grija ca zambetul tau sa schimbe lumea, nu lumea sa-ti schimbe zambetul.

Persoanele care doresc să rămână în viaţa ta, vor găsi întotdeauna un mod.

Vei căuta privirea mea in fiecare Ea din viaţa ta, asta dacă nu o faci deja.

Pentru ca el vede in mine tot ceea ce altii nu pot vedea.

Nu păstra nimic pentru o ocazie deosebită, fiecare zi trăită este o ocazie deosebită.

Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există „ nu pot", doar „nu văd nici-un rost".

Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci…

Nu o lasa sa plece ! E singura care te intelege, iubeste-o, fa-o sa uite ca ai fost rece.

Sti si tu. totul trece, dar asta nu inseamna ca se si uita.
Alaturi de tine am ajuns la momentul in care pot spune ca fericirea este starea mea naturala.
Observi cat e de schimbata, a devenit ceea ce nu credeai ca va deveni vreodata.
Să nu uiţi că orice aşteptare e provizorie, chiar dacă dureaza toata viaţa.
Ai grija ca zambetul tau sa schimbe lumea, nu lumea sa-ti schimbe zambetul.
Poate nu vrei sa vezi, dar sentimentele te dau de gol, tresari atunci cand o zaresti, iti lipseste cand nu o vezi.
Ar fi interesant sa sti ce vreau sa-ti spun, ca nu-mi mai bat capul, sa rezumam treaba uitandu-ne unul la altu.
Si da, esti in stare sa cuceresti o fata ! dar nu stii sa o tii langa tine.
Ai facut lucruri pe care acum le regreti, dar daca nu inveti din greseli, o sa le repeti.
Regretele nu-si au rostul, altcineva imi va strange mana spunandu-mi ce simte. Spui ca m-ai uitat, desi inca sunt o parte din tine, te minti desi iti e dor, ai pus orgoliul in fata sentimentelor.
Si acum iti pare rau, nu? smug Ai vazut-o cand a plecat cu ochii goi, dar ai fost prea mandru s-o opresti crezand ca vine inapoi.
Urăşte-mă ! că de iubit n-ai fost în stare.
Tine de tine pe unde umbli si cu cine. Nu te astept ! Zi-mi cand trebuie sa vi, ca sa stiu cand sa plec
Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.

Stiu, adevarul e mai greu de suportat decat minciuna .
Invata de acum sa ma cauti si sa-mi demonstrezi ca-ti pasa si ca ma apreciezi, daca nu , invata sa ma pierzi.
Si-mi place atunci cand vii si te umilesti devil asa e-n viata, stii? batting eyelashes pe toate le platesti !
Mai stii? iti placea sa o vezi razand ! Ea tot cu zambetul a ramas, tu.tot cu ea in gand.
Vorbe spuse-n vant, cuvinte irosite. Au fost doar abureli, dar le voi tine minte.

Niciodata nu vorbi despre sentimente daca ele nu se afla acolo, niciodata nu da sperante, daca nu ai de gand.

Multe dor, multe nu se spun. Cand voi uita eu, iti vei aminti tu.

Cu timpul întelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbi, îti poate aduce toată fericirea pe care ti-o doresti.

M-am schimbat si pot visa acum. Nu mai vreau sa cer, voi obtine oricum.

Si o pisicuta devine tigroaica daca traieste in jungla.

Si realizez ca pot sa uit tot, ca si cum n-ar fi existat deloc, intorc privirea peste umar, intalnesc un altul in drum. Poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun.

Iubitule...hainele şi bijuteriile mi le cumpăr singură, de la tine vreau doar Respect.

O sa iubesc ce-mi place, o sa uit ceea ce ma doare, nu o sa iert ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie.

E o tampenie,nu ? Sa iubesti pe cineva care te-a ranit, dar e o tampenie si mai mare sa crezi ca cineva care te-a ranit, te iubeste.

Nu trebuie sa fii trist ca nu ai fost remarcat, fii trist ca nu ai facut ceva remarcabil.

Iubirile cele mai mari sunt tocmai cele de care te îndoieşti mai mult.

Atunci cand nu stie ce simte, atunci cand greseste si minte, ofera-i doar dragostea ta, atunci are cea mai mare nevoie de ea.

Exista acea persoana care te schimba atat de mult incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta.