| MorphineGirl a întrebat:

Vreau si eu mai multe detalii despre cedry2k adica chiar nu gasesc nimic pe net singurul lucru pe care il stiu e ca il cheama Marius Craciun in rest nu stiu nimic...cum ar fi cati ani are?

2 răspunsuri:
| LavsKitty a răspuns:

Marius Craciun a.k.a Cedry2k
- varsta : 32
- locuieste in Bucuresti.
- a renuntat la cariera solo dupa ce a scos albumul " Clipa schimbarii"
- a avut proiectul Haarp Cord, impreuna cu Dragonu Ak 47, Sisu, Pacha Man.
- si sunt o mare fanalaughing)!

Cam atat stiu despre el happy. Funda?

| BoBo08 a răspuns:

Stiu ca e un raspuns intarziat, dar poate teajuta. big grin
Numele sau real este Stelica Marius Craciun si a inceput cariera de rapper prin 1997.
Putin mai tarziu devine unul dintre fondatorii trupei Armada (C.T.C., Nwanda, Carbon, Cedry2k, Dj Paul si Sagace), daca nu ma insel.
Prin 1999-2000 face parte din Facem Records (crew sau casa de discuri infintata de Vlad Dobrescu), membri:Cedry2k,C.T.C., 2012, Nwanda, Dj. Paul, etc.)
In anul 2010 indinteaza trupa Haarp Cord alaturi de Dragonu', Sisu si Pacha man.In 2011 Haarp Cord scoate primul album "Dragoste sau frica", iar in 2012 dupa ce Sisu intra la puscarie si Pacha parseste trupa li se alatura Carbon, in 2012 trupa scoate albumul "Vremurile din urama".
Tot in 2012 Cedry2k lanseaza ultimul album numit "Identitate" si tot in 2012 paraseste lumea Hip-Hop-ului.
Cedry2k are un plamares de 9 sau 10 albume avand o cariera de aproximativ 15 ani.
Cel putin eu asa stiu.
Sper ca ti-am fost de folos. big grin