| Xonia a întrebat:

Vreau si eu muuulte statusuri dure(pentru prieteni falsi)

fundita

12 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Nu ma supar ca vorbesti asa mult, atat timp cat nu te superi ca nu te ascult.

azi fac prezenta.prietenii falsi sa-mi de-a buzz!

Stiu ca prietenia noastra inseamna mult pentru tine... daca eu rad, razi si tu. daca eu plang, plang doar eu. daca tu cazi de pe balcon, rad tot eu!

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

~Prietenii adevarati stau cu tine toata viata... Dar cei falsi ii asculta pe primii care le ies in cale~

~Toti prietenii falsi sa dea un buzz...Astazi fac prezentabig grin...~

| Alina_9354 a răspuns:

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie!

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des!

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost!

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! fie-ti teama de prieteni!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.

(Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate. Dar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite).

Fum prea scrum se stinge tot acum
Acum o prietenie moare
Nu mai poate respira
I-ai luat tot oxigenul
Prin tradarea ta...

Multi rostesc cuvantul `Prietenie`Dar putini il inteleg!

Sper ca te-am ajutat si primesc si o fundita:X

| Muha_Viorel_1980 a răspuns (pentru Alina_9354):

"Trădarea nu-i nici bogată, nu-i nici săracă, ea nu are miros, nu are culoare, ci se regăseşte în oameni fără onoare şi caracter!"

@ viorel muha

Cei care nu trec autorul favorizeaza plagiatul si descurajeaza autorii! Nu-i bine ce faceti!

| mada12 a răspuns:

Trădarea niciodată nu-nfloreşte. De ce oare? De-ar înflori n-ai mai putea să-i spui trădare.

Trădarea nu-i nici bogată, nu-i nici săracă, ea nu are miros, nu are culoare, ci se regăseşte în oameni fără onoare şi caracter!

Tocmai cand credeam ca am gasit prieteni adevarati, si-au aratat adevarata identitate tocmai cand nu eram pregatita pentru asa ceva

Cand un prieten isi zice prieten adevarat, acesta nu indrazneste sa te pedepseasca pentru deciziile tale, pentru esecurile tale, tot ce poate el sa faca este sa te injurajeze sa mergi mai departe pe drumul pe care l-ai ales.

Prietenii adevarati tin la tine, nu te lasa balta atunci cand ai nevoie mai mare de ei.

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang

Fereste-ma Doamne de prieteni falsi ca de dusmani ma feresc si singura!

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

Stiu cum sa ascund lacrimile stiu cum sa zambesc atunci cand inauntrul meu totul se prabuseste stiu sa plang razand si prietenii adevaratzi vor observa tristetea din ochii mei dar cei ce se prefac se vor preface in continuare si eu le voi raspunde avand aceeasi valoare

Sper ca ajung.straight face

| ANoNim_7814 a răspuns:

Odata radeam aman2 iar acum plangi singura pentru ca eu nu am nevoie de prieteni fasi

erau odata 2 prietene acum nu mai e nimicstraight face

iti ziceam totul. dar acum a aflat tot orashul ti multumesc

o prietenie adevarat nu se distruge asa usor deci ce a fost intre noi nu a fost niciodata o prieteniestraight face

nu iti pasa ca nu mai esti prietena mea dar in curand iti vei aduce aminte de mine...si eu voi fi la fel ca tine...straight face

mi'ai intors spatele iar eu cred ca ar fi mai bine sa pleci pentru ca nu ai stiut niciodata sa apreciezi pe cineva care ti'a vrut doar binele

| Gween a răspuns:

O prietenie incepe cu un zambet, traieste printr. o lacrima si se termina cu un sarut;

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

| Bya_6882 a răspuns:

Dure?!

"Imi pare rauu` ca nu` pot s` vb`esk mai p0litic0s. Asa ca: " Mai date`n gatuu` matii` de jeg0s" rolling on the floor
Stii` bine ca p` mine nimeni nu` m` poate schimba, nu` ma mai intreba c` vreauu` s` fac cu viata mea. Ptr ca spun d` pe acum, asa raman pan` cand va creste iarba la mine p` m0rmant! happy
Lumea vorbeste prostii, ca sa te schimbe si te minte.Numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte!

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa.Zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta!

De-as afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara

Mii de voci in capu` meu imi spun:''Heyy! Incearca sa te aduni!''.Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni

Fericirea nu sta-n plic. Poti sa razi si fara sa fumezi nimic!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie...

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Nu-ti strica viata pentru niste vise...

Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat. Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. Ea m-a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum. Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Fundintsa`batting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam crezut niciodata ca am asemenea prieteni falsi si iti dau un singur raspuns lasa-i in pace ca o sa se intoarca roata crede-ma o stiu din propria experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca tie prieten si de fapt tie dusman te barfeste intruna si u n'ai habar...nu va inceta niciodata asta tie prietena! ai grisa sa nu fie prea tarziu cand iti vei da seama atunci vei afla ce mult ai gresit ca ai considerato ca o sora si nu ca o amika oare care cu care doar te salutai si gt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc:X:X:X:

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute