| AAAAAAAs a întrebat:

Vreau si eu niste citate/statusuri despre vara,fericire, veselie.

3 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Nu este nevoie sa stii unde mergi. Nu este nevoie sa stii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie sa stii este faptul ca mergi plin de veselie; daca faci acest lucru, nu poti gresi.

Prefer un nebun care sa ma inveseleasca, decat un om cu experienta vietii care sa ma intristeze.

Veselia este bucuria insotita de ideea lucrului trecut care s-a intamplat fara sa se fi sperat.

Verile scurte adesea sunt primăveri timpurii.

Dă șansa fiecărei zile să fie cea mai frumoasă din viața ta."

A fi fericit nu înseamna ca totul este perfect. Ci faptul ca ai decis sa vezi dincolo de imperfectiuni.

"Adevărata fericire costă puțin; când costă mult nu e adevărată."

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| AlaturideIngeri a răspuns:

"Daca o noapte de iunie ar putea vorbi, probabil ca s-ar lauda ca ea a inventat dragostea."
Bern Williams.

Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.

Fericirea exista ...atunci cand incetezi sa-ti mai complici viata.

Daca faci ceva, nu vei fi intotdeauna fericit; dar nu vei fi niciodata fericit fara sa faci ceva. – Benjamin Disraeli

Fericirea suprema in viata este convingerea ca suntem iubiti, iubiti pentru noi sau, mai curand, in ciuda noastra. – Victor Hugo

Fericirea este cea mai mare biruinta, aceea pe care o dobandim impotriva destinului ce ne este impus. – Albert Camus

"Ar trebui sa existe o vara eterna in sufletele recunoscatoare." Celia Thaxter.

Fericirea nu inseamna sa ai ceea ce doresti, ci sa doresti ceea ce ai.-Octavian Paler.

Nu este nevoie sa stii unde mergi. Nu este nevoie sa stii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie sa stii este faptul ca mergi plin de veselie; daca faci acest lucru, nu poti gresi.

Prefer un nebun care sa ma inveseleasca, decat un om cu experienta vietii care sa ma intristeze.