| alyna_4617 a întrebat:

Vreau si eu niste idei de cuafuri asa pentru scoala dar simpe (care sa nu necesite multe accesorii) vreau cat mai repede!

4 răspunsuri:
| RyAngel a răspuns:

Mie imi place foarte mult asa: iei doua suvite mai groase de pe marginile aduci in spate, mai adugi par si din spate si il prinsi cu un elastic si arata super dragut... poti incerca sa le impletesti mai intai un pic si dupa sa le prinsi(dar nu toata suvita sa fie impletita ca nu o mai poti prinde) bretonul poti sa il lasi asa ca si eu am breton si e coafura mea fav. Nu iti recomand sa folosesti placa pentru ca iti arde parul. Ai putea sa iti faci o coada intr-o parte sa iei o clama mare de par si sa tragi coada(nu de la radacina) in partea opusa si sa-l prinzi cu clama arata mai rebel daca asa iti place...mai poti folosi glamourettes sunt frumoase si elegante si iti poti face multe coafuri eu nu am dar am vazut la colega mea de banca. Ai putea sa iti pui o bentita pe cap si sa lasi o suvita in fata pe care s-o impletesti. Am vazut si am incerc si a iesit bine daca iti faci o coada intr-o parte si o implestesiti lasand de fiecare data cate o suvita subtire afara adica: impletesti o data lasi ce a ramas neimpletit pe-afara dintr-o suvita msubtire si asa pana ti se sfarseste codita si iese super ai mai putea sa iti prinzi parul in coada de cal si sa iti lasi 2 suvite de-o parte si de alta a capului pe care poti sau nu sa le impletesti. Sper ca iti sunt de folos
ADD Prieteni

| adutzadragutza a răspuns:

Coada inpletita... funditahappy