| deeea2013 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de gelozie

Răspuns Câştigător
| AIPS a răspuns:

1. Daca eu sunt subiect de barfa … Atunci tu esti o tarfa! Tu impotriva mea … Eu mereu deasupra ta!
2. Gelozia in iubire este asemeni sarii din mancare. Cand este putina poate adauga savoare, cand este prea multa risipeste placerea si, in anumite imprejurari, iti poate ameninta viata.
3. Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste.
4. As vrea sa spun ceva, dar nu stiu cum sa fac… nu vreau sa te ranesc. Mai bine-ar fi sa tac… oricat as suferi tu nu meriti sa stiii motivul pentru care te voi parasi…
5. Gelozia este un lucru teribil: seamana cu iubirea, dar e contrariul ei. Nu vrea binele obiectului iubit, ci dependenta lui si triumful asupra lui.
6. Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic. Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia.
7. Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!
8. Sunt geloasa! Dar gelozia nu e lipsa de incredere… e teama de a nu pierde persoana iubita.