| Cristynik a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de indiferenta in gen: " Te iubesc si tu pe mine dar nu ai tupeu so spui" sau am rog:X

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Ai avut`o de mult ,dar acum n`o mai ai. Ai incercat sa o inlocuiesti, Dar nu puteai. Caci o iubeaiwinking

O sa il privesti in ochii,si ce o sa-i spui?O sa-l minti inca odata privind in ochii lui.

Va trebui sa alegi caci sigur nu le poti avea pe toate. Orice-ai alege o sa pierzi ceva winking:

"Nu o lasa sa plece Stii ca e singura care te`ntelege Fa`o sa uite c`ai fost rece ! oh go on happy

"Daca tu imi arati ca nu iti pasa.Eu iti arat ca pot fara tine.

Fiecare pe drumul sau, si mi se pare perfect asa! Oricum nu-l intereseaza.Si in curand nici mie n`o sa`mi mai pese

Nu mai sunt cum eram Acum zambesc, atunci plangeam

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Ti.a promis stiu!Te.a mintit.stiu!El o sa regrete cand e prea tarziu!

Nu spun cã te'am uïtat.Dar nu mã maï gándesc la tïne!

Vii sau pleci.mi`e totuna.va fi altul in locul tau INTOTDEAUNA

C ' te uiti mah asa ? Obisnuiestte-te ca d aCum nu mai sntt` a Ta !

Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge

te minti si acum desi ti-e dor,ai pus orgoliul in fata sentimentelor

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. m-ai lasat sa plec

si nu uita dupa autobuz si dupa baieti nu trebuie sa fugi niciodata dupa 30 de minute vine altu

Când îti spune lumea, nu prea îti convine ; Ca nu ai ales una, mai buna ca mine !

Adaugam la tot un strop de gelozie.Si ne certam prea des ,din cea mai mica prostie.
Orice-ar face acum , nu mai are rost , esti doar un fost pe care chiar daca-l iubesc,ma prefac ca nu-l cunosc.
Te-am iertat pentru ca tin la tine , oricum increderea pierduta,nu mai vine .
Da, mi-e dor de el , dar niciodata nu o sa recunosc !

« Si cand ma vei vedea pe strada.Vei spune: « . Ea a fost a mea. »

Sunt multe intrebari la care nu mi-ai raspuns ...

Da ma prostule , te iubea !Acum poti sa-ti dai si foc . Nu te mai vrea ! winking

Doar una e iubita ta , doar una te va iubi cum te iubeste ea .

E dificila , e simpla , e inteligenta , e frumoasa si e sensibila .De ce sa n'o iubesti ? Cand ea si-ar da si viata sa fii cu ea .

Stie ca o placi de aia nu te lasa in pace !

Nu am nevoie de tine , dar am nevoie de noi .

Si poate e ultima data cand te mai ascult .

Am plans incercand sa uit de toate .

Cand am sa plec , n-am sa mai ma uit pe unde merg .Indiferent de obstacole . Nu ma mai intorc straight face .

Si cand aveam probleme imi spuneai " Sunt aici nu te teme " .

Tu stii cum doare ?Da` de unde sa stii tu ? In sufletu tau nu exista decat nepasare . oh go on

Te uimeste faptul ca trec prin o mie de lupte fara sa scot urlete .

Si doar un zambet de-al tau sa-l vad ca mi-ai schimba ziua imediat .

Si cand iubesti uiti cine esti .

Am nevoie si de fapte , nu de vorbe rasturnate .

Ne-au unit multe sentimente , acestea rand pe rand pentru mine au devenit regrete !

Daca te iert nu inseamna ca vom fi din nou impreuna .

Esti doar o pierdere de timp .

Si uneori gelozia este un indiciu ca te iubeste .

Si stiu ca ea nu e geloasa , nu gandeste ca mine , dar mai stiu ca tu ma vei iubi doar pe mine .

Sunt multe intrebari la care nu mi-ai raspuns ...

Intr-o zi, cumva, cineva va intra în viaţa ta şi te va iubi pentru tot ceea ce tu esti .

Si cand zic " TE IUBESC " nu mint . Cum faci tu , de exemplu . ;]

Si daca ma intrebi daca l-am uitat . Nu , nu l-am uitat si stii de ce ? Pentru ca l-am iubit cu adevarat . ;]

Knd iubiti o persoana chiar daca va face sa suferiti,tot pe umarul ei va doriti sa plangeti,chiar daca v'ar face ceva ingrozitor
Tot in bratele ei va doriti sa gasiti consolare.DE CE?

Cu totii facem greseli,pana si cei pe care ii iubim.Ce faci cand inima iti striga neincetat sa il suni?
Sa il cauti? sa il vezi?Ce faci cand inima ta tanjeste dupa jumatatea ei?

De azi,nu te mai caut.Ti-am spus IUBIRE pana ieri.De azi esti un strain!straight face

Poti iubi pe cineva din toata inima pentru toate calitatile.Si intr-o clipa poate alege sa plece!

Lumea asta o ia razna si e greu de crezut.Ca maine va fi mai bine decat azi!

•Şi eu am plâns, şi eu am râs, şi eu am răbdat. Însă şi cu lacrimi în ochii tot am luptat.

O să îţi pară rău când vei realiza
că ai pierdut-o pe unica ce te iubea! winking

Voi merge mai departe prin ploaie şi vânt,
iar într-o bună zi ai să mă vezi râzând .

" Promit. îţi jur, mereu voi fii aici alături de tine ! "
îţi sună cunoscut ? . Minciunile tale , au fost ceva ce credeam odata

Poti sa incerci sa vopsesti cioara in alb , tot nu-i porumbel ;
La fel cum nici una nu va fi ce am fost EU pentru El

« Cine te-a pierdut, odată şi-odată, va plânge după tine.
Cine te are alături, pe moment nu te preţuieşte şi cine te-ar vrea, nu te poate avea. »

»E atât de greu când toţi încearcă să te ajute, să te susţină, să te facă să te gândeşti la lucruri plăcute, iar tu nu poţi, eşti copleşită de tristeţe
.
Hai întoarce'te şi îndrăzneşte să mă priveşti o dată cum o făceai DEMULT. Nu pentru că te vreau inapoi, ci doar să vezi ce ai pierdut!

Nu e zi fără… Zâmbete. Sms-uri. Desene animate. Glume proaste. Glume bune. Mess. WordPress. Facebook Placă. Muzică. Draci. Lumină. Roz. Gumă. Ţipete entuziasmate. Un motiv să-mi iubesc viaţa mai mult

Ea : - Daca ne-am desparti ce ai face ? El : - M-as impaca cu fosta prietena ♥ ! Ea : - Atunci te las ... sad El : - Vrei sa iesi cu mine ? ♥ Ea : - Intreabo pe fosta prietena ! El : - Tu esti fosta mea prietena ♥ ! :*

Nu ne compara winking EU sunt EU :X si ea e ea oh go on

O femeie nu zice "Sunt geloasa". Ea iti spune: "Fa ce vrei, nu ma intereseaza".
\

Există oameni care te iubesc,dar nu ştiu s-o arate.

Timpul ne învaţă când şi la cine să ne întoarcem .

Sunt stele care cad chiar daca stralucesc,Si oameni ce se despart chiar daca se iubesc

Nu plânge niciodată pentru un băiat.Ţi se strică machiajul.Şi rimelul tău valorează mai mult decât un băiat prost!

Toti o sa spuna 'Te iubesc' ! Fara tine nu traiesc ! Complimente ce te fac sa zbori... Ei te mint de un milion de ori.

Asa a fost sa fie . si asa va fi mereu . Dar nu uita ca pentru toate . Exista un Dumnezeu.

E usor sa pleci ''dar'' e mai greu sa spui imi pare rau.

Nu mă mai trezesc cu acceaşi poftă de viaţă . .De acum în colo , cine are ceva de zis ,să-mi spună în faţă!

. Si poate ca este mai multa iubire intr'o lacrima.
decat intr'un sarut.

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

Tot respectul meu unui băiat care are curajul
să spună : "Nu pot, am prietenă şi o iubesc! love struck

Si vine si acel moment in care vrem sa renuntam la tot,dar nu putem.

Mi-e dor sa fiu mica si sa ma ghemuiesc sub brad.
Mi’e dor sa privesc sutele de luminite cum clipesc.Mi’e dor de sarbatorile cu miros de portocala si brad.Mi’e dor de obrajii rosii de fetita

# Bucura.te de ce ai langa tine, la un moment dat ... o sa dispara ! oh go on

Si daca azi nu mai am loc in viata ta...Plec si n`am sa ma intorc iubirea mea si daca nu vrei dragostea n`o s`o mai ai...Acum vad ca nu a meritat

Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Sa ai grija cum t p0rtsi q mine` daca` mai vrei s` tsin la tnee`! K snt prea dulcee` cum m` p0rt q tnee`, n`am are k sh tnee`

Heyyy`, strange`ma in bratsee`! Dak` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t r0g nu` mai plecaa`

sper ca te-am ajutat

| Cristynik explică (pentru dincolodevise):

Multumesc! chiar m-ai ajutat!

2 răspunsuri:
| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html