| Mariaa a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri mai originale despre ochii verzi...gen :
Mi-e dor de ochii tai verzi!
Ochii tai verzi imi aduceau zambetul pe buze.
Multumesc. happy
fundita

Răspuns Câştigător
| fearr a răspuns:

Cu ce te ajuta niste statusuri "originale"? Caci daca ai pus problema astfel,din prima excluzi originalitatea din prima,vei fi doar intr-un trand,sau intr-o turma,pe romaneste. Nu cred ca ai nevoie sa atragi atentia printr-un sinplu status,sunt sigur ca esti un suflet deosebit si cine e capabil sa vada asta te va observa, cine nu, nu iti merita atentia.

3 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Ce n-as da sa te vad inca o dat`,
Ingerul meu, cu chipul curat,
Cu ochii verzi, stersi, ca de smarald
Culoare vie de diamant.
Cand te privesc, zambetul meu reinvie
Ochii tai imi aduc bucurie,
Tu esti a mea iubire,
De aceea scriu aceasta poezie! - Eu am inventat-o laughing Pa pa wave

| andreeaaa1 a răspuns:

Ochii tai verzi ma omoara!
Vad in intuneric ochii tai verzi.

| ToBeAlive a răspuns:

As fi vrut sa am ochii tai verzi pentru ca de fiecare data cand imi e dor de tine sa ma uit la ai mei tongue