| Alexyz_6552 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri prin care sa ii arat ca il iubesc ciar daca nu sunte inca impreuna...Fonda pentru cei chare imi lasa cele ai ulte si mai frumoase status-uribatting eyelashes

3 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Dragi utilizatori TPU, asa cum ati resuti sa utilizati net-ul pentru a te inregistra pe site, asa invata sa utilizezi si google search;) si vorbesc serios, caci au mai fost astfel de intrebari;). Scrii pe google : statusuri si ai 600. 000 de raspunsuri :| poftim : http://statusuri.net/category/dragoste/, mii de scuze ca ma fost rautacios dar e real;). Invata ca unele lucruri minore sa le faci singura :), unele mai grele apeleaza la noi sau la familie/ rude :).

| Scriiitoare a răspuns:

1.privind in ochii tai...( culoarea) am realizat ca fara tine nu mai pot, si intr-un final stiu ca vom fi impreuna.
2.de ce te uiti asa la mine? nu ai auzit de iubire? sau poate...esti indragostit de mine?
3.nu mai stiu cum sa iti explic, dar te plac
4.viata fara tine, e moarte, dar parca moartea e mai dulce decat clipele fara tine
5 vreau sa iti zic ca, pur si simplu te plac
6sunt singurica!
7 de ce niciodata baietii nu au curajul sa spuna te iubesc?
cred ca sunt cam directa... dar mai bine sa ii spui o data decat sa astepti kiss bafta
uite si altele:
8Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia "Raiului"... Tu si EU...
9Credinta face totul posibil; dragoste face totul usor.
10Nu vreau decat un colt de cer sa cada pe pamant. Nu vreau nimic, doar visul cel frumos, sa fie sfant... Nu vreau decat iubirea-n palme sa o prind.
- Traiesti fiindca iubesti! Iubesti fiindca traiesti…
- Te iubesc la fel de mult cum iubeste ziua soarele, cum noaptea iubeste luna, cum stelele iubesc bolta cereasca, cum florile iubesc lumina, cum pestii iubesc apa, cum pasarile iubesc aerul.
- Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul…rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare.
- Nu-i niciodata prea tarziu, O poarta sa deschizi iubirii, Si langa cine-ti este drag, Sa mergi pe drumul fericirii…
- Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine.
- Iubirea mea pentru tine e cel mai pur si cel mai sincer sentiment. Vreau sa stii ca tu esti cel mai frumos lucru care mi se putea intampla. Ai devenit parte din viata, trupul, mintea si sufletul meu. Fara tine as fi pustie, as fi ca noaptea fara luna, ca ziua fara soare, tu pentru mine esti ca oxigenul!
- Iubirea e un strop de lumina, un stop de poezie curata a inimii, si restul …nebunie! Iubeste doar…
- Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa… si un suflet smuls din piept.
- Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti…
- Iubeste si vei fi si tu iubit de cel dorit. Zboara pe aripile dragostei, pluteste in bratele fericirii, traieste, zambeste si vei simti ca cel mai pur sentiment de doboara, te lasa fara puteri si te face sa te simti altfel.
- Iubeste inainte de a fi iubit, dar lasa-te la randul tau inconjurat de iubire…
astept fundalaughing ma bucur ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"te iubesc la nebunie ca un tort pe farfuri te-as manaca cu furculita si ti-as saruta gurita(pentru iubitul meu 'numele lui' ca e foarte foarte special)". Si mai adauga tu ceva dulce in paranteza sau unde vrei.