| BellaRouzyyGirl a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri scurte noi si super misto. repede. funda

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Adevarul nu are pret, de aceea nu am de ales si-ti vand minciuni
Am avut o zi proasta si numai zambetul unui baiat dragut ma poate inveseli…
Caut un baiat frumos…sa ma indragostesc… sa ma tina in brate. si sa-l falimentez!

Oficial imi merge bine…neoficial e jale!
Din lipsa de experienta m-am oprit la atat !
De perfectiune m-am plictisit…dar imperfectul aduce cu el intodeauna o schimbare infloritoare…
N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine…
Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nimeni … nici pentru mine…
OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…
Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… si nu arat nimanui tristetea din sufletul meu!
ღ•°Iubescღ•°
 ﻉ 0 alta Zi in care mm pierdut dm0ralul e la pamant ∫i daca as putea rấD£ .nu as mai plange… …

. # Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X
Nu`ţi dOrii niciodată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !
Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !
Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand ma visezi.Deci dormi mai mult ca sa visezi,sa vezi cum sunt cand nu ma vezi.

nimic nu este intamplator.totul este cauza si efect.pentru ca totul are un inceput si un sfarsit

am invatat sa visez…dar am ochii deschisi.
La inceput , visele par imposibile, apoi putin probabile si in cele din urma inevitabile
Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc,spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.
•●✿ ✿●•i love you ஐ●✿ ஐ✿●
Viaţa este muzică. Unora le place Mozart, altora, picuratul robinetului.

Încrederea se cucereste greu si se pierde repede.

Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete.

Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el
Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua.
Recunosc poate ca ai jucat mai bine….dar nu uita ca e 1-0 pentru mine
Iti place sa faci ancheta ca un procuror .sa spui zi de zi : " stii, daca ma inseli, te omor "
Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit.

Când deliciile vietii prind riduri, devin amintiri.

Daca vrei sa fii fericit o clipa…razbuna-te …daca vrei sa fii fericit o viata…iarta.
Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!
Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.
`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viata Fiecare sfarsit are un nou inceput .•
Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

Ce fac e... pura fictiune ! :d
E atat de simplu,da' lucrurile simple sunt cele mai complicate :-|

→ Ferĭcĭrеa-ĭ can†arĭ†a in baloanе dе sapun ღ, Elе sе sparg cand vĭsеlе †ĭ se prefac ĭn scrum ╳ , Nu pĭerde vremea acum sĭ ĭa amĭn†e la ce spun ㋛, Cand sĭm†ĭ prea multe golurĭ ĭn s†omac ĭa†ĭ un por†ar maĭ bun 。。。
:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X
Intr`o oarecare masură e tare. Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare!
) ºAzi ´ open your`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~
Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!
Uitam de poezie, teatru sau cultura ! Ascultam o muzica buna si ne doare-n **** ! oh go on .
Am tot ce`mi doresc . Am imaginatzie !
Lasa`ma sa fiu eu !
Nu`mi ajungi prin inima nici daca-mi intrii prin vene.
Zambet Fals Si`o sa uitatzi ca m`ati vazut vreodata razand . Inocenta Moare ... si-atunci de ce s`o mai cer ? Speranta doare . Si de ce sa mai sper ? Ura e floare . Si-am ajuns s`o prefer ...

Te indragostesti , iubesti , simti ca plutesti ... La final zdrobesti ce-ai inceput sa construiesti.
As spune ca sunt trista, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
Credeam ca si pe tine te-am pierdut , la inceput ... Dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce n-ai avut . S-a terminat pasta Am mai luat un pix si niste foi Sa transcriu vise pe foaie "despre noi" si in strofa doi……intr-un final am tresarit….3:00 am… era doar un vis….am inchis pleoapele din nou si m-am adancit intr-un oftat sec…
Uneori ne trezim ca vorbim la trecut...Amintirile ce pentru unii nu conteaza prea mult.Insa unele intamplari ne marcheaza pe viata.Unii nu vor sa le accepte .Altii pe seama lor invata.
SEC! Mai sec ca orice vin poate ca acum te tin de mana iar maine ne trezim ca nu mai stim cum sa ne ocolim."

Nu ştiu ce respecţi tu,.eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter .
Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare! Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

Doi paşi,aruncă`te de la înălţime,aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine]
Măă super pis pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avut super nevoie` de tinee
Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Inevitabil . totul a devenit frumos .
#. Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres [ ] .
#. În ziua de azi se cam vând toate şi o ard îm parcuri sau clădiri dărâmate.Într-o lume aşa mare târfele te sapă în continuare.

*. Nu e totul perfect , dar o să fie .

Si timpul trece parca mai incet,ca atunci cand parea totul perfect. De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin !
Curcubeu, cameleon sau cum vrei tu sa ii zici, in ton cu orice sezon portocaliu, violet verde-aprins perlat, m-a stresat in **** mea atat gri metalizat.
Dragostea eterna dureaza 3 luni.
- Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit!
Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. .
Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti bine ca pot trisa
"Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele! iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"
Ea e rebela,dar e femeie fidela.Se aude?poc,poc,poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut.

Fata` asta ` ! ` ` . Nu `e proasta` deloc`!` .Nu `se vinde` ieftin ` . fiindca` ea vrea TOT` !`
Am crescut!`Am lasatin urma` un trecut ! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!"
nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece,tot`h mai bine imi merge:X"
"Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el . Ce-i aL meu e PuS deoparte Sa va Fie clar La Toate"
priveshte'o cum creste pe zi ce trrece te innebuneste Vrei sa fie a tha?Imi pare rau nu se va putea Ia'ti adio d la ea. Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr`o cutie se imbraca in roz si are pretentii 1000.
Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume

E fata calculata care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada,stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta.
poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandul
Nu`mi spune tu cum trebuie sa fiu, Lasa`ma pe mine sa fac ceea ce stiu
e o arta sa stii sa stralucesti fara sa arzi in intregime
"Baieti ca tine gasesc peste tot,poti sa pleci ma doare`n cot Hai bye-bye Ramai cu Bn. Vezi ca intreaba curvele de tine.

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca si tine`.

Imi pare rauu`, dar n`am pret! Te simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` si chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
M`am schimbat si pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum !
De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat.

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-) ! |
Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minte . . Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte .
Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere scuze t_a_r_f_a.=]
Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !
Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.
Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta . Poate vreau sa fiu a ta , poate a altuia.
#. Era ciudat ;-s . Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc [-x
Poţi să suferi,să disperi sau să trăieşti .Totul are preţ,depinde cât plateşti.

[:X] Nu mai sunt cea cu codite, am crescut, acum am fite... [ ]

Intr-o zi, ne-am jucat la carti iubirea. Am impartit egal cartile si jocul a inceput. Am aruncat pe masa o CLIPA. Dar tu mi-ai aruncat o ZI. Si am pierdut o carte.Scot din carti AMINTIREA.Dar tu pui repede UITAREA. Si am mai pierdut o carte.Pun jos o carte INTREBAREA. Dar tu imi arunci TACEREA.
Indiferenta ta, raneste sufletul altora !

**Zambesc . Iti aprinzi Tigarea . Te privesc . Spun ca plec , Tu`mi zici " Te iubesc " . Nu te mai ruga de mine , Degeaba speri . Chiar daca ne impacam . N`o sa mai fiu proasta de ieri !

ti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Si ce daca ma port ca un copil?tu iubesti copilul asta

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata,pentru ca tu ai lasat-o sa plece,si nu va mai fi nicicand o alta data;x

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!

|>| Ce?Tu o stiai cand plangea cu ursuletZu in mana?Pai uite`o acum pe tocuri la unu in masina |>|

• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •

Spune-i stop cand te streseaza,spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste!Caci stii mai bine ca oricine...ea,intr-un sfarsit,tot se ridica...si zambeste!

Sa Faci DiferentSa Intre Alte Fete Si Fata Ta...Sa stii Ca Toate Te Vor...Dar Ele Nu Te IubeSc Ca ♥EA♥!

Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

18."Si Daca el Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna"... Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!

Spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie . Sincer , n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie .

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! ti` s-a urcat la cap .
Mama spunea ca viata este ca o cutie de bomboane,
nu stii niodata ce gasesti inauntru".
La urma urmei,... si maine este o zi".
Omul cult râde din ochi, omul rau din dinti, prostul din gât iar inteleptul nu râde niciodata.
Ofera din lumina ta celor din jur. Vei straluci mai tare
Ceea ce vrem sa facem, s-o facem atunci când vrem; pentru ca acest "vrem" se schimba si are scaderi si amânari.
Asculta-i pe multi, vorbeste la putini.
Ai curaj! sterge-ti ochii! Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus.
A fi sau a nu fi, aceasta-i intrebarea.
Bucuria si durerea masoara rau orele; prima le face secunde, cealalta secole.
Fiecare isi culege fericirea de acolo de unde o seamana
Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti.
Daca nu ai facut niciodata o greseala inseamna ca nu ai incercat niciodata nimic nou
Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa si spera intr-o rasplata, atunci suntem, intr-adevar, o adunatura jalnica.
Daca A reprezinta succesul in viata, atunci A este egal cu x plus y plus z. Munca reprezinta x; y inseamna joaca; iar z - sa stii sa-ti tii gura.
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul.
Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.
În ura sau in dragoste, unii oameni sunt la fel de lacomi si de nechibzuiti.
Din dragoste nu murim. Ne nastem.
În dragoste nu trebuie neaparat sa ai un nume. E suficient prenumele.
Cel mai trist lucru in dragoste e ca uneori sufletul ti-l ia cine n-are nevoie de dânsul.
"Daca adevarul nu se afla prin dragoste, oriunde s-ar afla el, nu ma intereseaza"
A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata , iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort
. Daca dragoste nu e, nimic nu e.
Mai bine o dragoste pierduta decat una neavuta.
Femeilor le plac barbatii tacuti pentru ca au impresia ca le asculta. (Marcel Achard)
Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume. (G. J. G. Marquez)
De la sublim la ridicol nu este decat un pas (Napoleon)
Femeia e o fiintă slaba, victima a fiziologiei ei, orientabila după barbat, care trebuie s-o ocroteasca si sa-i împrumute personalitatea lui. George Calinescu (Enigma Otiliei)
Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi? (Gothe)
Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita cum ii cheama. - John F. Kennedy
Sexul si golful sunt cele doua lucruri de care te poti bucura, chiar daca nu te pricepi la ele. (Kevin Costner)
Căsnicia este o poveste de dragoste în care eroina moare în primul capitol. - Cecilia Egan7
.Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger. ( Victor Hugo )
Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut" (Lucian Blaga)
Intamplator,... oricine poate iubi. ( F. M. Dostoievski )
Fericirea depinde de noi. (Aristotel)
Componentele fundamentale ale fericirii sunt: sa faci ceva, sa iubesti pe cineva si sa speri la ceva. (Allan K. Chalmers)
Fii fericit cat traiesti pentru ca mort o sa fii mult timp. (Proverb scotian)
Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. (William Shakespeare)
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
Nu am dat gres. Pur si simplu am descoperit 10,000 de idei care nu functioneaza. (Thomas Eddison)
Moartea e o ipoteza pina in momentul cind omul se pomeneste in bratele ei,fara nici o speranta de intoarcere. (Liviu Rebreanu)

Mii de oameni au trait fara iubire, nici unul nu a trait fara apa. (Wystan Hugh Auden)
E mai bine sa iubesti si sa pierzi, decat sa nu fi iubit deloc. (Alfred Tennyson)

Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin

Sa-ţi spun ce este dragostea adevarata. E credinta oarba, umilinta fara preget, supunere desavarsita, încredere şi daruire impotriva ta însuti, impotriva lumii întregi. Dragostea inseamnă sa iti dai inima si sufletul întreg celui care ti le va zdrobi. (Marile speranţe) Charles Dickens

"În dragoste, singura victorie este fuga."

Tocami fapul ca idealul de care te ai indragostit e de neatins,face ca dragostea din sufletul nostru sa fie de neatins.Un ideal imposibil nu poate dezamagi.traiesti povestea perfecta dintre tine si un vis!
Viata nu înseamna doar sa marim viteza.
Este mai greu să învingem pasiunile invizibile decat să cucerim lumea cu arme vizibile.
Este legea iubirii cea care conduce omenirea.
În focul iubirii si fierul cel mai tare se înmoaie.
Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima pe care nu le poti pronunta ( James Earl Jones)
Dragostea este una dintre cele mai puternice pasiuni pentru ca ataca in aceeasi timp capul , inima si simturile (Lao Tzu)
Sunt multe lucruri in viata care iti atrag privirea, dar putine lucruri care iti atrag inima…urmareste pe cele din urma. ( Michael Nolan)
Inima umana simte lucruri pe care ochii nu le pot vedea si stie lucruri pe care mintea nu le poate intelege. ( Robert Valett )
Cine vrea sa ascunda cheia spre inima lui isi asuma riscul sa uite unde a ascuns-o
Nu-ti crede prietenii atunci cand iti spun ca vor sa auda sa fi sincer cu ei. Tot ce vor este sa mentina o parere buna despre ei.(Albert Camus)
Adevarurile oficiale sunt de multe ori iluzii puternice. (John Pilger)
Speranta e un lucru rau. Inseamna ca nu esti ceea ce vrei sa fii.Inseamna ca o parte din tine e moarte.daca nu tot corpul. Inseamna sa hranesti iluzii. ( Henry Miller)
"Eu resping realitatea voastra si o inlocuiesc cu a mea." Adam Savage
"Societatea nu exista decat ca un concept mental; in lumea reala exista numai persoanele fizice." Oscar Wilde
"Exista unii oameni care traiesc într-o lume de vis, si exista oameni care se confrunta cu realitatea; apoi sunt cei care transforma una în alta." Douglas H. Everett
"Realitatea este doar o iluzie, una foarte persistenta." Albert Einstein
Frumusetea lucrurilor exista în mintea celui care le admira. (David Hume)
Imaginaţia este începutul creaţiei. (George Bernard Shaw)
Imaginatia este mai importanta decat erudiţia.
Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima"
"Cel care te iubeste te va face sa plangi." (proverb argentinian)
"Lacrimile sunt limba tacuta a durerii" Voltaire
"Furia, lacrimile si tristetea sunt doar pentru cei care s-au resemnat.

Clipa e pretioasa ca viata unui om (se afirma ca o singura clipa numai, poate hotari si viata si soarta omului.)
"Cel ce iubeste cu adevarat se arată prin durerea inimii sale; nici o altă boală nu e ca boala inimii."
In prietenie, la fel ca in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute, decat cele pe care nu le cunosti
"Numai iubirea limpezita de lacrimi poate ramane curata si vesnica."
Prima iubire este invaluita de mister, este generoasa si plina de candoare. De aceea, prima iubire nu se uita niciodata
"Daca a mintzi e gresit asta nu inseamna ca a spune adevarul e corect. "

Viata nu este numai pentru a fi în viaţă, ci să fie bine. (Marcus Valerius Martial)

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute