| Lore_3888 a întrebat:

Vreau si eu niste statusurii triste si scurte va rog!kiss Dau funda pentru cele mai deosebite `:X

Răspuns Câştigător
| Dyony01 a răspuns:

Fă-ţi timp să iubeşti tot ce e sub soare.

Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio speranta, macar tu sa traiesti bine!]

Sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

opusul dragostei nu e ura ci indiferenta

Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie, altora nu le pasa:-J

"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

Lasati`ma sa fac si bune si rele, dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

Teoria zambetului:Ingerii nu plang

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

Trecutul e trecut viitorul conteaza acum

Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa-l vad zambind, urland de fericirelove struck

astazi cazi,te ridici,maine-ti trece
Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste

impreuna trecem peste tot
Ca o prietenie trece si prin FOC

Orice ar fi voi fi aici mereu,
Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu,

Sa inchidem ochii si sa zburam sa nu ne pese de ce spun unii

E o poveste fara nume si fara autor
Scris cu parfum d aripi albe care se zbat in zbor

Eu si tu suntem perfecti intr un cadru imperfect
Ametitor coplesitor ma strngi la piept

Asta-i fericirea noastra,sarim orice clipa proasta

Zambim fiecare, nu-i loc de suparare
Azi e numai soare

Hai sa te lasi purtat sa simti sub aripi vantu`
Sa simti cum tu te invarti si sta pe loc Pamantu`

Sufletul il am din paie sunt satul si se indoaie

Sa stiu ca mi-esti pereche nu am nevoie de vreo scoala

Fara ochii tai n`as mai putea trai o zi
Stiu. ca nu's exact asa
Cum poate tu ti-ai fi dorit

•Intr-o lume fara contur. Numai formele conteaza!

•Nu îţi petrece timpul cu cineva care nu e dispus să şi'l petreacă cu tine

Cand vine vorba de el, sunt o persoana egoista.

As da tot ca zambetul de pe buze sa nu iti dispara!

•Fiecare baiat rau pastreaza in suflet o fata buna

•Ai o fata, nu o lasa ca tine la tine.Te iubeste si tot ce face, face pentru tine!

•Am învăţat să am răbdare. Că totul iţi iese atunci când nimeni nu te crede in stare!

Ea nu e Genu care O face pe Arbitru`; x

Acum Te sun cu ascuns :-J...Si nu ma PoT oprI din pLanS

Eu de as avea lumea la picioare
Fara tine n-am nici o valoare.

…A fost frumos nimic de zis
Dar cateaodata asa e scris
2 oameni care se iubesc
Kateodata se ranescsad

]Cum sa mai cred in minuni…

cand mi-ai spus numai minciuni….
Vorbele tale frumoase…

Am vazut ca erau false…

…» Nu reGreT c`am daT ToTu` pTr. persOana iubiTa!; x »

as Lasa ToTu` in urma Mea … numai pentru dragOsTea Ta! ~

. Sunt un copil.mă zbat în sentimente de adolescent.

Dragostea nu e oarba, ea doar nu spune ceea ce vede.\

…->…Eu de as avea lumea la picioare
Fara tine n-am nici o valoare.\

"Arunca si tu putin pamant cand o sa mor si macar prefa-te ca o sa-ti fie dor"

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Si daca el no sa’ti mai zica [Noapte Buna ]…Si daca nici pe strada n’o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa’ti spuna esti de 1000 de ori mai buna.]]

Ochii mei ascund secrete ca jurnalul unei fete

nu puteam fi inocenta intr-un mediu violent

Stii cum e?! In viata nimic nu e perfect!

Orice baiat merita o alta sansa. Evident,cu alta fata!

•Zambesc mereu,glumesc mereu dar ce e in sufletul meu Stie doar ea si eu! :X

De obicei un drum fara obstacole nu duce nicaieri.

Unde dragoste nu e, fericirea este o imitatie.

Hai sa refuzam orice rol Pe scena regretelor.

Am sa-mi bag in buzunare, mototol doua ziare, ca sa vad cine sta langa mine cand am buzunare plinelaughing)]

Stiu ca ai face Orice sa O ai.dar ea iti zambeste frumos si iti zice bye bye;;]•

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta!

nu-s chiar toate triste :d astea-s statusurile mele preferate love struck sper sa-ti placa si tie

3 răspunsuri:
| JadeT a răspuns:

http://www.status-uri.tk/

aici gasesti orice vrei tu
uite niste ex
pup:*

.; x sunt prea multe amintiri care ne leaga. si nu pot renunta; x

; x I still feel your touch in my dreams; x"

Smecherie e sa stai la plaja cand in tara sunt 0 grade, sa fi respectat cand pleci departe, te umfli ca esti bun in perimetrul tau (cu un BMW-u` si doua mii in portmoneu)!

"Pastrez doua minti intr'una Copilul din mine se tine de sotii'ntruna Invincibili impreuna, invizibil dar nu'i pierd urma Pe el al pastrez intodeauna! "

"

| ღAζεxaღ a răspuns:

Sts inventate de minebig grin
Viata poate fi o povara dar nu renunta, traieste.o din plin asa cum e easigh
Poate azi ploua in cartierul meu dar va fi soare aproape mereu!; x
ce rost are sa iti plangi de mila? Mai bine mori si dups suspina...
Tie greu sa crezi ca ma doare? Punete in locul meu si gandeste-te ca n-ai alta scapare!sad
iubirea e frumoasa dar nu meritawinking
Viata e frumoasa, vai ce mas sinucide!winking
Ma iubesti? iubeste-ma cat poti ca dupa 2 zile poate inoti in alcrimi si suspine moartea tu o vei alina cu a ta mangaiere o vei avea.
Te doare? si pe mine! Ma intelegi? Nu prea cred! Mai distrus? Uita-te la mine!
fundita?big grin