| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a întrebat:

Vreau si eu niste strategii impotriva turcilor pe care le-a folosit Vlad Tepes.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Sînt curios pentru ce ți-ar folosi ție să știi ce fel de strategii a folosit Vlad Țepeș împotriva turcilor? Ai vrea să te războiești tu cu turcii? Vrei să te documentezi să scrii o carte despre Vlad Țepeș?

| acinorev a răspuns:

Dupa parerea ea (si dupa cum am inteles/auzit), mai toti domnitorii foloseau aceeasi tactica de lupta: ii atrageau pe turci intr-um loc stramt si mlastinos si, fiind mare, armata turca n-avea loc sa intre in mlastina.

| Deni4you a răspuns:

Mai este si atunci cand Vlad tepes si oastea sau dechizat in aceleasi haine ca turci si i-au atacat si astfel turci nu mai stiau care is ei si care is dusmanii.

| corolav a răspuns (pentru Deni4you):

Asta ai văzut tu prin niște filme cretine? Dacă turcii nu mai știau cu cine se luptă, în vălmășagul luptei românii de unde știau care sînt dușmanii, dacă și ai lor erau „dechizați " în turci?

| Deni4you a răspuns (pentru corolav):

Ba desteptule! Daca am avut istorie si profa de istorie neo zis ce vrei sa zic? Spune tu daca esti destept! Du-te n****i de cretin ce esti ca te crezi cel mai tare! Noa spune tu! Hai mai lasa-ma si vezi-ti de problemele mintale!

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf explică:

Am vrut sa stiu pentru ca, la scoala, am avut aceasta tema.
De ce nu am cautat in carte? Sa va spun:
Profesoara a cumparat caiete speciale pentru editura Ana si noi avem Aramis...deci e o prostie si pe Google, Wikipedia nu am gasit! Iar parintii nu stiau.mai ales ca tata era pe jumatate adormit.