| gohsty a întrebat:

Vreau si eu o metoda rapida de a invata franceza/spaniolaaa! Un site, o carte online.Nu pot merge la meditatii caci trebuie sa fie o surpriza pentru mama. Daca stie cineva si imi lasa id-ul e perfect.Sau alt mijloc pe care-l stitipuppy dog eyes. funda

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Http://aprenderespanol.org/ e un site fpoarte buna daca mai ai ceva cunostinte de spaniola.
http://www.cursuri-online.info/spaniola/gramatica/
Eu am invatat spaniola mai intai din telenovele iar apoi gramatica mi-am cumparat o carte care avea si teorie si exercitii si era vreo 8 lei; invatam cate un capitol si apoi faceam exercitii sa vad daca am inteles lectia. Daca ai nevoie de ajutor in privinta lb spaniole poti sa ma intrebi.

| gohsty explică (pentru arysa):

Cum se numea cartea?big grin

4 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres Asta e cartea. E foarte buna pentru ca re teorie, exercitii si rezolvarile exercitiilor astfel incat te poti verifica.