| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu parerile voastre:d
ce credeti ca trebuie sa ai ca sa fi rocker adevarat? >:

9 răspunsuri:
| drumulspreiad a răspuns:

Pai.sncer.eu cred ca trebuie sa iti placa cu adevarat rock'ul! asa e cel mai importantwinking. sper ca te; am ajutat!

| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa fii pasionat, sa traiesti pentru rock, sa asculti, sa respiri rock.Altfel n-ai nicio sansa sa te bage cineva in seama! Bafta!

| kris666 a răspuns:

Eu una traiesc 100% rock, ca sa zic asabig grin... dar vroiam sa stiu ce pareri ai cei de aiciwinking

| DakotaRoyse a răspuns:

Ani de experienţă în materie de rock şi metal, să ştii să deosebeşti un subgen de altul şi să etichetezi o trupă corect FĂRĂ ajutorul internetului, să asculţi muzică de calitate (nu chestii comerciale gen Slipknot, Cradle of Filth sau System of a Down), chiar dacă nu asculţi trupele vechi, să ştii cât de cât ce cântă, să ştii cel puţin trupele care au creat un nou stil, în special între subgenurile pe care le asculţi tu. Şi totuşi, încă nici aşa nu o să fii unul adevărat. Pentru că tot o să se găsească idioţi care să-ţi spună "wannabe" şi "fake".

| snejana_3430 a răspuns:

1 sa askulti melodii rock Manowar Three Days Grace - Animal I Have Become s
2 sa ai o freza traznita
3 sa fi unicat
4 sa ai curele lanturi bratari multe in special cu spini
5 sa iti vopsesti parul in alte culori
6 daca vrei mai multe raspunsuri contacteazama snejygirl:*

| Kesariona a răspuns:

Multa pasiune pentru muzica asta happy.E mai importanta decat toate albumele, toate tricouurile si toate bratarile care "dovedesc" ca esti rocker la suprafata happy.

| ArcAnna a răspuns:

The feeling.e o chestie. oricat te'ai stradui sa arati intr'un anume fel daca nu simti nimic nu vei putea ramane alaturi de ei.rockerii sunt inteligenti,interesati de arta,istorie, arhitectura, creationism

| RockForever99 a răspuns:

Personalitatea de rocker.nu oricine se naste cu ea.trebuie sa simti rockul.si inca ceva:un rocker nu sta pe TPU si ii intreaba pe altii cum sa fie rocker adevarat.

| mODIN a răspuns:

Rockul e inauntru, in inima, nu la suprafata.