| florinaana a întrebat:

Vreau si eu status cu iubire la distanta. pr meu e in strainatate si mi-e dor de el.il iub:Xms:*

8 răspunsuri:
| RomFumSiVanilie a răspuns:

Buna`

• Hei! hai sa iti mai spun cevaa;;]`! Taci si asculta asaa:X. Mi-e dor de privirea ta

• Ea mai crede si-acum in iubiri ce nu dor. Dar stie ca-n zori toate visele mor. Ea plange in somn si rade prea rar. Dar ea vrea si acum sa te vada macar:X `

Eu joc un rol, ma prefac ca mi-e bine, dar bine imi este doar in brate la tine!

| florinaana explică (pentru RomFumSiVanilie):

Multumesc frumos:X:X:X

| ContesaSiContele a răspuns:

Azi a fost cald si soare dar nu in inima mea
Si dimineata mi s-a parut ca aud vocea ta.
Nu stiu cum sa fac sa nu-mi mai fie asa de dor
Si iti scriu aceste randuri sperand ca timpul va trece mai usor

Numar zilele, numar noptile
Cat mai am s-astept sa te strang la piept
Zilele, noptile, astept...

Întro zi ai venit ca o ploaie caldă de vară
Mi-ai zâmbit şi am simţit că trăiesc pentru prima oară
Parcă pluteam, te sărutam şi simţeam doar de tine
Acum zilele dor, secundele dor, nu trăiesc fără tine
Doar o inimă am şi tu ai luat-o cu tine
De ce nu m-ai învăţat cum să trăiesc fără tine.
Norii te plâng, te aud în gând doar pe tine,
Soare nu e, nimic nu e, am rămas eu cu mine.

Mi-e greu fără tine,
Mi-e atât de greu fără tine
Pun piesa noastră pe repeat
Şi o ascult la nesfârşit...
Mi-e dor d tine...

Întro clipă ai plecat, de ce nu m-ai luat şi pe mine
Nu ştiu drum pe care să-l pot paşi fără tine
Singur şi gol, eu joc un rol, mă prefac că mi-e bine
Ochii îi închid doar ca să-i deschid, nu trăiesc fără tine
Doar o inimă am şi tu ai luat-o cu tine
De ce nu m-ai învăţat cum să respir fără tine
Nu e ocean să stingă dorul din mine
Soare nu e, nimic nu e fără tine.

mie imi plac mult versurile astea sa le pun la status, sunt in aceiasi situatie ca tine, sper sa iti placa

| Tanea154 a răspuns:

Cine nu a dat niciodată mesaje de dor sau nu a iubit la depărtare. să bea zeamă de varză amestecată cu sare de lămâie şi să vadă ce gust are
Te aştept cu nerăbdare. mi-e dor de tine mi-e dor de amândoi. mi-e dor de zâmbetul tău mi-e dor de noi...
Mâine o să te duc la gară şi ştiu că am să plâng pe peron pentru că fiecare secundă cu tine înseamnă o viaţă de om
Mă simt singur şi vreau ca lumea să ştie că mi-e foarte dor de libertatea găsită alături de prietenii mei din puşcărie
Când e Crăciunul şi afară e ninsoare ne e dor de mare şi ale ei plaje arzătoare
Trimit mesaje de dragoste şi mesaje de dor în fiecare zi. te-aş lăsa să-mi dai şi pumni non stop că Mohamed Ali
Dorul de tine mă inspiră şi mă îndeamnă să visez departe. să trăim cea mai frumoasă poveste de iubire în cea mai vândută carte
Te iubesc din tot sufletul meu de când eram copii şi mi-e dor de tine cam 24 de ore în fiecare zi
Mă ia la degetul mic şi poţi să faci ce vrei din mine mereu. depărtarea asta mă omoară.m-ai uitat.şi eu te iubesc ca un bou
Mi-e foarte dor de tine şi de şuviţele tale rebele. eşti cel mai frumos cântec din melodia vieţii mele
Mă uit după tine şi stau numai la fereastră...afară ploua şi cerul plânge pentru iubirea noastră
Îmi povesteai ce bine e să furi şi ce bine o să ne fie. măcar îţi e dor de mine acum că eşti la puşcărie?
O să-ţi trimit 1000 de mesaje de dor pentru că la tine vreau să vin. când sunt cu tine poate să fie uragan că eu văd doar cer senin
Nu cred că o să mă înşeli pentru că ştii că am să te omor aşa că mesajele de dor au şi ele rostul lor
Când îţi baţi joc de iubire şi începi să-ţi pierzi credinţa. începi să înveţi ce înseamnă dorul şi ce înseamnă umilinţă
Te iubesc foarte mult şi poate o să râzi de mine. ai plecat de un minut şi deja mi-e dor de tine
Îţi dau mesaje de dor şi o să mă pui la plată. o să te leg cu lanţul de mine să nu mai pleci niciodată
Ştiu că te gândeşti în fiecare secundă câte un minut la mine. hai mai repede acasă că mă plictisesc de moarte şi mi-e tare dor de tine
Din ale inimii adâncuri îţi dau mesaje de dor. vreau să te întorci la mine şi să-ţi vorbesc de amor
Mi-e dor de surâsul tău. mi-e dor de tine mereu. în inima mea tristă tu o să zâmbeşti mereu
Aş da toţi banii din lume să ne vedem anul ăsta la mare. mi-e dor să stau cu tine în apusuri de soare
Port medalionul tău la gât ca un şirag de mărgele. ard de dorul tău când pleci. eşti a opta minune a vieţii mele
Ţi-am zis să te duci afară la muncă şi acum îmi pare rău pentru că oricâţi bani ai câştiga...mă omoară dorul tău
O să fac tot ce pot şi mă întorc în la tine orice ar fi. mi-e tare dor de tine şi de mâncarea de la KVS
Nu mai avem timp de nimic şi suntem mereu pe drum. mi-e dor de vacanţa de iarnă şi de bradul de Crăciun
Dacă dorul meu pentru tine ar putea să se transforme în bani.Bill Gatels ar fi mai sărac ca mine cu 100 de dolari
Ne dăm mesaje de dor în fiecare zi... fără să ne oprim. pentru că ne aducem aminte de copilărie. când ne iubeam fără să ştim
Zboară mesajele mele de dor către tine că păsările migratoare. tu le primeşti şi le tratezi cu politica gripei aviare

| Азбука a răspuns:

Ii poti spune tu, cu cuvintele tale, cat de dor iti este de el happy

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute