| AsiSoyYo a întrebat:

Vreau si eu status de dragoste. Numele baiatului pe care il lac este Alex. Daca se poate status-urile le vreau cu numele lui ca de exemplu :
Iubirea nu ar mai exista daca uh nu ai fi pe lume. Te iubesc Alex...
SAu nu neaparat cu Alex. Cum va este mai udor
Funda la cele mai frumoase:X

5 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? cand frunzele se misca, sa stii Alex, ca TE IUBESC! "

Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic!

| myha a răspuns:

Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine

Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu. T'bsk :*

Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

Every day withouth you...is like the world without the sun

A tear I have gived away for you, the tear falled slowly and it changed to a love dream

I love you. I love you... I love you...This withouth any other words

| myha a răspuns:

Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?

Daca ai fi o lacrima in ochi mei nu asi plange nici o data. Si chiar daca asi face-o asi lasa lacrimile sa coboare adanc in inima mea ca sa vezi cat de mult TE IUBESC! "

Tacerea ta ma infioara…[sad]…o vorba dulce de mi-ai spune as asezao la inimioara…[on the phone…sufletul sa imi rasune…[:*]… "

S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai tin la tine, viata mea se invarte ca un zar de cand nu mai esti cu mine, nici nu stiu ce drum sa mai aleg amintirile vreau sa le sterg si astept un semn de ce nu vi cand eu te chem…

Esti un trandafir crescut in inima mea. Promit sa devin apa, aer, pamant ca sa nu te ofilesti, dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine? TE IUBESC! "

Cand sinceritatea ochilor tai va parcurge aceste randuri, te rog opreste`te din tot ce te retine si gandeste-te la mine. TE IUBESC Alex.

Te iubesc…

. ciudat cand doua cuvinte atat de simple pot ocupa atat de mult spatiu pe o foaie de hartie…dar in schimb pot ocupa mult spatiu in suflet.

Am invatat sa iubesc ca sa pot fi iubita!happy:X

Dragostea nu are nevoie de cuvinte, se poate spune TE IUBESC si cu o singura privire….

daca n-ar fi luna ce-ar scrie poetii…daca n-ar fi fete ce-ar iubi baietii?

Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bukurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare.

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles…

O briza, un val, o adiere, un nor …. un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez! "

Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one…

Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu.

Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta… si as murii fara o doza zilnica din sarutarile tale! "

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… NOAPTE BUNA! "

| AsiSoyYo explică:

Imi plac foarte mult raspunsurile voastre cel mai mult raspunsurile utilizatorului speranta. Docamdata nu dau funda dar sa stiti ca dupa 3-4 zile o dau la cele care imi plac mai mult love struck. si daca se poate as vrea mai multe status-uri msssslove struck

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute