| chemicalX a întrebat:

Vreau si eu subiecte de teza geografie clasa VIII sem 2! dau funda!happy

1 răspuns:
| NewSummer2013 a răspuns:

Eu am dat deja teza la geogra, deci te pot ajuta happy

1) Campia romana
2) Campia de Vest
3) Delta Dunarii (optionala)
4) Clima (si anume: ce clima are Romania: temperat continentala de tranzitie, si ce inseamna fiecare. Adica: "Romania are un climat temperat pentru ca...", "Romania are un climat continetal pentru ca.", etc Apoi Elemente climatice : Temperatura, precipitatiile, vanturile, iar apoi Climatul de campie, Climatul de deal Si Climatul montan, atat.)
5) Hidrografia (unde avem: Marea Neagra, Dunarea, rauri si lacuri, atat)

Succes la teza! Eu am luat 9.50 kiss Mult noroc si tiewinking

O da! Era sa uit: FUNDA?hee heewinking