| Dydy2306 a întrebat:

Vreau si eu tratamente ceva pentru unghii mai tari...sa nu mi se mai exfolieze si toate celebig grin

Funda.Merci:*

4 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Eu am o problema laughing cand imi cresc unghiile imediat mi se rup. Dar m-am decis sa folosesc intaritor de unghii de la farmec. happy

Sper ca te-am ajutat

| briana a răspuns:

Iti recomand produsele avon sunt ff bune. Pt mine au functionat sper sa iti fie de ajutor.

| Honeybunny a răspuns:

Pui ulei de ricin si lamaie intr'un vasut mai mic si tii unghiile acolo vreo 5-10 minute. sau in ulei de masline,dar mai bun e cel de ricin. foloseste un intaritor de calitate(costa putin mai mult dar merita ) si sa te dai cel putin cu intaritor mereu daca nu prea te dai cu oja de obicei. mananca sanatos,mai ales alimente bogate in calciu si vitamine(fructe, legume, lactate).>big grin

| Adryanaa a răspuns:

Poti comanda de la avon intaritorul de unghii sau poti incerca:
- zeama de lamaie, fara alte ingrediente: aplica cu ajutorul unei pensule zeama de lamaie pe unghii ca si cum te-ai da cu lac (nu trebuie sa speli unghiile pentru urmatoarea jumatate de ora).
- uleiul de parafina care se poate achizitiona de la farmacie.
- pui intr.un bol ulei de masline caldut (nu fierbinte), unghiile trebuie tinute constant timp de 8 minute.