| alexcristi a întrebat:

Vreau si eu un referat cu Buna Vestire sau un site pe care se gasec referatul(2 pagini). dau funda si vot

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| kmarianak a răspuns:

Bunavestire este prima sarbatoare inchinata Maicii Domnului. Denumirea ei populara este Blagovestenia (termen de origine slava care inseamna vestire buna sau veste buna). De asemenea, aceasta zi se mai numeste si Ziua Cucului.
Mai multe informatii gasesti pe http://www.interferente.ro/Bunavestire-Blagovestenia-Ziua-Cucului.html
Succes!