| CatyVany a întrebat:

Vreau si eu un sfat bun! Sunt intr.o relatie cu un tip pe care il plac suuper mult. Suntem in aceeasi clasa si stam mereu unul cu celalalt. E foarte lipicios, m.ar tine in brate si m.ar pupa non stop....si eu as face la fel...as fi cea mai fericita sa fac asta...dar apare si problema: nu are probleme cu dantura, nu! Insa destul de des ii miroase gura (exageraat crying ) si asta vine de la stomac, si pur si simplu ma dezgusta enoorm! ...in ciuda faptului ca il plac mult. Nu zuc, poate si mie mi se intampla...de aceea eu sunt dependenta de guma...nu e zi sa nu mestec guma in preajma cuiva. Dar nu stiu ce sa fac cu el....cum sa spun..cum sa formulez... Va rog, vreau niste sfaturi serioase ...nu prostii de genu' : "fa.ti un cont fals de fb si da.i un mesaj..." sau "da.i de pe o cartela mesaj..si apoi arunc.o"

1 răspuns:
| WeAreSmart a răspuns:

Arata-i asta prin gesturi, propune-i o guma, indeparteaza-te cand iti vorbeste. La urma urmei ai si tu grija de el, cumpara-i ca cadou seturi pentru ingrijirea corpului. Intreaba-l daca a luat micul dejun si a mincat sanatos (de la asta se ia mirosul din gura). In momentele cand ingrijeste de sine fa-i complimente de genul "ce imi place parfumul tau" "ai un miros atit de proaspat si barbatesc " si se va spala mai des laughing. Zi-i ceva de genul "stii, pentru mine este foarte important ca barbatul sa aiba un aspect placut, sa fie curat, sa miroase placut etc. " Poti sa-i zici totul in fata, ca doar sunteti o pereche si nu trebuie sa aveti secrete happy