| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un sfat, un prieten x imi tot spune ca ma place se comporta frumos cu mine, dar eu nu prea as vrea sa fiu cu el, nu stiu ce ar spune ceilalti prietenii mei mi, au spus ca nu e frumos nu e potrivit, intr, adevar din punct de vedere fizic nici pemne nu ma prea atrage, dar ma simt bine in compania lui.
Eu acum am iubit, cu care m.am cam certat dar ince suntem impreuna dar prietenul x spera sa fiu cu el. As vrea sa ramanem prieteni asa cum suntem acum, nu stiu cum sa ii spun, se va supara cu siguranta si va zice ca i.am dat sperante si acum.

2 răspunsuri:
| Prieten a răspuns:

Pai spune-i ca ai un prieten si spune-i ca nu vr sa fii cu el spune-i intru mod prin care sa nu sufere. Spune-i ca iti plc compania lui dar vrei doar sa fiti prieteni. Funda?

| CaroleVoicu a răspuns:

Deci el acum merge pe principiul totul sau nimic... daca il vei refuza ori va tot incerca pana vede ca nu mai merge si in acel moment relatia voastra se va indeparta, ori va intelege si tot va decide sa se indeparteze de tine.deci relatia voastra va avea oricum de suferit, in bine sau in rau, asta depinde de tine.
ai griji ce faci si mult norocwinking