| Áññч a întrebat:

Vreau status gen Iarta`ma! URGENT

6 răspunsuri:
| Larysa13 a răspuns:

Nu vreau sa te ranesc`* Doar iti spun ce gandesc`*Chiaar de stiu ca doare* Maine vei uita`* Iar in timp ma vei ierta!

Acum încep să învăţ să iubesc, să apreciez, să fiu cu totul sinceră, să uit de orgoliu, să las toate armele jos şi să risc din nou. happy [nu se prea potiveste cu ce iti trebuie tie ar oh go on ]

Prefer sa mor singura, fara prieteni si sa stiu ca mai iertat : De cat sa traiesc cu prieteni sa sa stiu ca mai uitat sad !

Maine de as pierde tot ,eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc love struck te iubesc:X

Te IubeSc prea Mult ca Sa te mai Cert happy Chiar de Nu`tzi arat ToT am Sa te Iert love struck Si ma Rog in Gand fara Sa`tzi cer*Sa ma poti Iubi la Fel love struck

`[TOt ce`am vazut]`[tOt ce`am facut]`[tOt ce`am simtit]`[a fOst pentru ca te-am iubit:X]`

->Nu pot sa vad viata fara tine *** cum mi-ar fi daca nu ai fi cu mine ,fara tine*** jur mi-ar fi tare greu ***esti inima si sufletelu meulove struck

Iubirea noastră a fost frumoasă , dar s-a stins sad

Nu renunt la tine ca sa fie alta fericita winking !

Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine ;x

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine*Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

lasatzi'ma sa invatz din propriile greseli**nimeni nu'i perfect:X:X:X:X

Nu vreau sa reprezint totul pentru oricine...ci as vrea sa insemn ceva pentru cineva anume

Nu m'ai lasat sa iti arat cine sunt m'ai judecat inainte sa ajung la inima ta nu se face asa! iubeste'ma pe mine nu imaginea meah'

-> Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita

->Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc.indiferent cum ar fi'

->Nu sunt deloc fitzoasa` As putea spune copilaroasa` cu felul meu de a fi` Cat te iubesc nici nu vei sti ` !

? O toamna ne-a legat . O iarna ne desparte . cu toate intr-un timp pana nu se mai poate . Ai fost odata tot lumina pentru mine! Voi incerca sa las , sa vina de la sine !

? Stiu ca am gresit dar promit ca nu mai fac :* Uneori. ma port prosteste de parca as avea in mine un drac Dar tu nu stii sa te superi pe mine > < desi e foarte usor sa o faci Fiindca sunt experta in tampenii pot umple pe oricine de draci

? ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj ! Nu e dOar o aparenTza ! E un gesT de indiferenTza ! :*

? Acum pare pustiu si as vrea sa stiu ca tii la mine, sentimentul e inca viu si se mentine si in mine

? am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut .

? oRice` ai face . tOth` n`ai putEa uita` de EA ! .Ea e` antidOtuL` tauu` Ea e` cea caRe` a avuTh` meReu` gRija de sufLetu` tau` !

* Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori!Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu , iti place ca e cuminte***Tu nu prea o minti pe ea***Dar ea mereu te minte ! *

* Nu stiu ce se intampla , sunt departe de realitate!Cand nu esti cu mine ...O zi pare o eternitate ! *

* Nu vreau sa renunti la ei peNtru mine.Ci sa te comPorti la fel de bine . ! *

* Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! ;x *

* Tu imi spui mereu ca sunt viata ta ,Sufletul tau. Fiindca nu vreau sa te pierd, Incerc sa te cRed !;X *

* Vreau sa ma faci sa ma topesc de dor Sa ma faci sa-tZi spun meReu ca te Adorr !;x *

Mereu cand itZi va fi rau sa te gandesti la bine !Nu uita , ca ma ai de paRtea ta pe miNe!*

* Priveste-ma atent ,Si poate cu regret ! M-ai vazut cu el ,si te-ai uitat inSistent.CrEdeai ca vOi suferii?!Acum nu mai plang,Acum rad, Sa stii !

* Itzi voi impartasii ,un strOp de fericire` n fiecare zii ! *

* Decat sa ma gandesc la ei ,mai bine imi fac mii de idei.Cu tine timpu` sa` l petrec Si sa invatz sa te Iubesc *

* Priveste in jur ca sa pOti vedea adevaraTa dragOste a ta ! ;x *

* Iubeste-ma fara nici un regret,PrOmit sa fiu sinGuru` tau deFect. *

? . `Ca o pata pe camasha, totul se scurge.Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tzine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange .

? Flori uscate`ntr`un buchet . le privesc si te astept, intoarce`te la mine . Nu`mai eu si linistea suntem in camera mea imi e atat de greu fara tine

? Amintirea ta e inca prezenta. Ca o ploaie de vara rupe totul in sufletul meu,dar incetisor.Ma arde si ma uda in acelasi timp . !

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti.

as vrea sa stii :] . sa stii ca merg mai departe ;x . orice ar fi >:] .

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[]si asta e tot ce conteaza

fiecare poveste are un sfarsit!dar.in viata fiecare sfarsit are un nou inceput!

timpul a trecut, ne'am schimbat. dar de fapt am ramas la fel in suflet. privesc spre cer si ma’ntorc in timp

Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine*Dar incet,incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare

Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange

"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta"

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape

Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.

Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu

Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"

Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta

Am ramas la fel de innocenta.diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta.iubesc p cine ma iubeshte.

tu vei fi mereu langa mine ! timpul ce trece va sta si rasaritul si apusul ! poate se vor saruta

iubirea te face sa plangi cand inca nu sti ce sunt lacrimile , lubirea te face sa razi in intunericul noptii, purtanduti visele pe aripile de fum ale zorilor

• vreau sa nu te mati bag in seama!>•.s te ingor dar nu pot! e ca si cum i`as sp inimii mele!

• Sa renuti?ar fi pacat**lasa sticla si nu plange,fi barbat*lupta daca o iubesti cu adevarat

• te`ai satuRat Sa'ti pui viata Ca o întrebaRe. tine CapuL SuS, ChiaR daCa dOARe taRe.• .

• Ai simtit vreodata cum e sa cazi in gol? Pe drumul care l`am parcurs mi s`a parut usor.

• Nu uita . Stele care cad . Nu pier . Stele care cad , se duc spre un alt ceR .

• Ai realizat vreodata cate se pot schimba intr-o zi?

• Cu timpu` am invatat sa fac**Sa tac***Shi` sa bag la cap`!

• Pastrez în mintea mea clipele frumOase si îmi pare rau ca ele sunt singuRele ramaSe. ;;]

• Nu arăta niciodată celor cu care joci că ştii să trişezi. >:]

• De cate ori ma vei privi cu ura si manie`.De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie` !

• Dar ştii că n`o prosteşti,îţi spune că greşeşti şi c`o să pierzi şi o să plăteşti...că într`o zi o să te`ntorci acasă şi n`o s`o mai găseşti! Pe cine păcăleşti frate? Ochii umezi cam au dreptate

• Chiar dacă în spatele unui vis se ascunde un coşmar nu uita să crezi în tine şi toate problemele dispar !

• Durerea te-a maturizat , te-a pus pe ganduri !

A fost doar o simpla` intamplare nimic special insa daca privim din alt punct de vedere . am avut de pierdut amandoi la final

O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasu` si nimeni nu`l va da inapoi.

Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor . şi dor . unele momente încep să cred că niciodată nu mor .

Mi.e dor de tine`! Mi.e dor de noi !sad

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată ! Pentru că te atrage ca nici o alta fată

Tu ai invăţat`o că nimic nuu` se uită . că nu totu` se iartă . Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dathăă` !happy

Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu`mi mai bat capu` ! Sa rezumam treaba uitand unu` de altu` !

Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!" :-x

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "lasa-mă,n-o face!"

•Dar Eu` zambesc . Caci drOgul nu`l mai i`au ! Te am in fata mea . Si tOtusi`.nu te vreau` !

Sa nu crezi ca te'a uitat. Comportamentul ei te face sa crezi ca nici macar nu i'a pasat. ;x

Am rănit multe persoane , poate asta mi-e firea. Doar nu credeai că în viaţă te înşeală doar privirea . Însă doar un lucru îl ştiu foarte bine : că ''îmi pare rău'' n-ai să auzi de la mine

Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc !

Când ieşi fără el, nu te controlează, nu te sună, Tu ştii că te iubeşte, dar nu vrea să ţi.o spună .Ii place să facă anchetă ca un procuror , spune zi de zi "dăcă mă înşeli te omor"

Raman in urma ta Lacrimi ce ard si sting, Raman si eu un suflet Gol de tine plin.

Acestea sunt vise colorate intr'o lume plina de nuante gri

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers. Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii dai un sens.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Nu mai e la fel, stii, nici nu mai poate fii Se pare ca visul de-o viata scade incet pe muchii

Stii ca e pretul pus peste tot,pentru ce mai traim? Stii cum e într-o lume ce vrea sa uitam ce simtim.

Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară , Asta nu înseamnă că o sa dispară!

♥ `Îмi vine să râd,:] aм iмpresia că es†i` †âмpi†`!`Ce мor†ii †ăi ``†i-aм ƒăcu†`te-am CUCERIT?="` să nu dorмi linis†i†?:]]` :╳ Flacara iubirii vantul nesimtirii ploaia tineretii unde mor baietii!

Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic sad

Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.

Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita . Ce ironie ! oh go on

Daca ai fi la puscarie*nu ai ezita.stii ca eu as fi singura piesa care te-ar vizita

# D cate ori visez . de atatea ori ma resemnez . esti prea departe de mine . sufletu' meu varsa Lacrimi si suspine

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am d0rit` ` ♡`. →` [ Te` iubescc` :-x` ]

Imi Placee ` ● Sa Fac ` t0t ` ღ Ce`mi trece ` ` Prin Cap ` → ` fara Regrete ` :* Fara Sentimente ღ ` ` Bine :* ` Sau Rau ` O fac In ` :* Felu ` Meu ●"

→` Nu stiu` ;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede` ;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa m0r` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai ejti` `

→ Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` m0mente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`!º•

●De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis . Sau să facem la fiecare pas un compromis ?!

Nu vreau sa mi se mai spuna ca viata merge inainte M-am saturat sa ma exprim numai in cuvinte

» " Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 secrets, 1 reason :X "

»" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

~ Il iubeşti şi el habar nu are ! Te vede doar ca o amică şi asta te doare ! :-

Poate unele nu se potrivesc cu ce iti trebuie tiebig grin

| SamSon a răspuns:

Statusuri aici http://www.statusuri.ro/

| d1onn5o a răspuns:

De ce dracu nu ii spui direct persoanei aleia Iarta-ma si alegi sa faci asta prin status? Crezi ca daca te vad toti cu statusul Iarta-ma vei parea mai asa, sau altfel?
rolling eyes

| laAAal a răspuns:

Ai dreptate, a fost vina mea… imi pare rau… da-mi ocazia sa ma revansez… nu o sa-mi revin pana nu o sa te vad zambind din nou… te iubesc!

Nu cauta iubirea absoluta, pentru ca ea nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea…

Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o".

Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala. Daca esti cu adevarat indragostit speri ca a gresit din dragoste…

Am ratacit drumul cautand persoana perfecta. Pierdere de timp. Ea nu exista. Acum realizez in sfarsit ca doar dragostea este cea care transfigureaza orice lucru si il face pe cel ales sa para fiinta perfecta pe care am cautat-o toata viata…

Te iert, pentru ca te iubesc…

Iarta-ma pentru lacrima din ochii tai frumosi…

Eu cred ca ne certam atat de des pentru ca impacarea este atat de dulce…

Am sa te iert si de data asta. Micile suparari pe care mi le faci nu pot invinge dragostea ce o simt pentru tine…

I-am cerut lui Dumnezeu o stea si mi-a dat cerul intreg. I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine. Ti-am cerut o lacrima si mi-ai dat un ocean de lacrimi… Iarta-ma pentru ca te-am intristat atat de mult…

N-am stiut sa te pretuiesc si acum ma tem ca e prea tarziu… pentru a mai repara ceva… Desi sufletul meu spera ca ma vei ierta…pentru ca el spera ca inca ma iubesti…

Iubirea poate invinge multe lucruri, dar iertarea este cea mai grea incercare…

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc; dar o voi face pentru ca te iubesc atat de mult si vreau sa fim fericiti impreuna. Iarta-ma!

Iarta-ma! Am gresit si imi pare rau. Nu am vrut sa te fac sa suferi. Voi asterne o mie da sarutari peste fiecare lacrima din ochii tai frumosi …

In momentul de fata si eu sufar, poate mai mult decat tine, pentru ca nu esti langa mine si totul e din vina mea. Te rog sa ma ierti!

Ma infior numai la gandul ca ma eviti, ca nu imi vorbesti si nici macar nu ma privesti. Te rog iarta-ma! Spune-mi ca totul va fi din nou ca inainte.

Afara este soare si-n sufletele noastre furtuna. Hai sa ne impacam si sa ne bucuram de vremea asta minunata!

Imi pare rau pentru tot ce am facut. Te-am suparat, stiu… iarta-ma! Regret si sunt dispus sa ma schimb. Daca o sa ma ierti, promit ca nu vei regreta.

Am gresit… recunosc si imi pare rau. Te rog mult sa ma ierti… tu esti totul pentru mine si nu pot suporta gandul ca esti suparata pe mine.

Acum realizez ca alaturi de tine timpul se scurgea in alt ritm, mergeam cu pasi mai siguri pe drumul vietii si orice clipa petrecuta cu tine imi umplea sufletul de bucurie… Lasa-ma sa intru din nou in viata ta…

Da, stiu ca vrei sa ma pedepsesti si stiu ca merit acest lucru, dar fie-ti mila si iarta-ma!

| laAAal a răspuns:

Ai dreptate, a fost vina mea… imi pare rau… da-mi ocazia sa ma revansez… nu o sa-mi revin pana nu o sa te vad zambind din nou… te iubesc!

Nu cauta iubirea absoluta, pentru ca ea nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea…

Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o".

Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala. Daca esti cu adevarat indragostit speri ca a gresit din dragoste…

Am ratacit drumul cautand persoana perfecta. Pierdere de timp. Ea nu exista. Acum realizez in sfarsit ca doar dragostea este cea care transfigureaza orice lucru si il face pe cel ales sa para fiinta perfecta pe care am cautat-o toata viata…

Te iert, pentru ca te iubesc…

Iarta-ma pentru lacrima din ochii tai frumosi…

Eu cred ca ne certam atat de des pentru ca impacarea este atat de dulce…

Am sa te iert si de data asta. Micile suparari pe care mi le faci nu pot invinge dragostea ce o simt pentru tine…

I-am cerut lui Dumnezeu o stea si mi-a dat cerul intreg. I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine. Ti-am cerut o lacrima si mi-ai dat un ocean de lacrimi… Iarta-ma pentru ca te-am intristat atat de mult…

N-am stiut sa te pretuiesc si acum ma tem ca e prea tarziu… pentru a mai repara ceva… Desi sufletul meu spera ca ma vei ierta…pentru ca el spera ca inca ma iubesti…

Iubirea poate invinge multe lucruri, dar iertarea este cea mai grea incercare…

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc; dar o voi face pentru ca te iubesc atat de mult si vreau sa fim fericiti impreuna. Iarta-ma!

Iarta-ma! Am gresit si imi pare rau. Nu am vrut sa te fac sa suferi. Voi asterne o mie da sarutari peste fiecare lacrima din ochii tai frumosi …

In momentul de fata si eu sufar, poate mai mult decat tine, pentru ca nu esti langa mine si totul e din vina mea. Te rog sa ma ierti!

Desi te iubesc atat de mult, uneori fac greseli care te ranesc. Ma simt deja pedepsit de raceala si indiferenta cu care ma tratezi. Mi-e atat de dor de tine si as face orice ca sa ma ierti.

| onlykrina19 a răspuns:

Ai dreptate, a fost vina mea… imi pare rau… da-mi ocazia sa ma revansez… nu o sa-mi revin pana nu o sa te vad zambind din nou… te iubesc!

Nu cauta iubirea absoluta, pentru ca ea nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea…

Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o".

Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala. Daca esti cu adevarat indragostit speri ca a gresit din dragoste…

Am ratacit drumul cautand persoana perfecta. Pierdere de timp. Ea nu exista. Acum realizez in sfarsit ca doar dragostea este cea care transfigureaza orice lucru si il face pe cel ales sa para fiinta perfecta pe care am cautat-o toata viata…

Te iert, pentru ca te iubesc…

Iarta-ma pentru lacrima din ochii tai frumosi…

Eu cred ca ne certam atat de des pentru ca impacarea este atat de dulce…

Am sa te iert si de data asta. Micile suparari pe care mi le faci nu pot invinge dragostea ce o simt pentru tine…

I-am cerut lui Dumnezeu o stea si mi-a dat cerul intreg. I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine. Ti-am cerut o lacrima si mi-ai dat un ocean de lacrimi… Iarta-ma pentru ca te-am intristat atat de mult…

N-am stiut sa te pretuiesc si acum ma tem ca e prea tarziu… pentru a mai repara ceva… Desi sufletul meu spera ca ma vei ierta…pentru ca el spera ca inca ma iubesti…

Iubirea poate invinge multe lucruri, dar iertarea este cea mai grea incercare…

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc; dar o voi face pentru ca te iubesc atat de mult si vreau sa fim fericiti impreuna. Iarta-ma!

Iarta-ma! Am gresit si imi pare rau. Nu am vrut sa te fac sa suferi. Voi asterne o mie da sarutari peste fiecare lacrima din ochii tai frumosi …

In momentul de fata si eu sufar, poate mai mult decat tine, pentru ca nu esti langa mine si totul e din vina mea. Te rog sa ma ierti!

Desi te iubesc atat de mult, uneori fac greseli care te ranesc. Ma simt deja pedepsit de raceala si indiferenta cu care ma tratezi. Mi-e atat de dor de tine si as face orice ca sa ma ierti.

Ma infior numai la gandul ca ma eviti, ca nu imi vorbesti si nici macar nu ma privesti. Te rog iarta-ma! Spune-mi ca totul va fi din nou ca inainte.

Afara este soare si-n sufletele noastre furtuna. Hai sa ne impacam si sa ne bucuram de vremea asta minunata!

Imi pare rau pentru tot ce am facut. Te-am suparat, stiu… iarta-ma! Regret si sunt dispus sa ma schimb. Daca o sa ma ierti, promit ca nu vei regreta.

Am gresit… recunosc si imi pare rau. Te rog mult sa ma ierti… tu esti totul pentru mine si nu pot suporta gandul ca esti suparata pe mine.

Acum realizez ca alaturi de tine timpul se scurgea in alt ritm, mergeam cu pasi mai siguri pe drumul vietii si orice clipa petrecuta cu tine imi umplea sufletul de bucurie… Lasa-ma sa intru din nou in viata ta…

Da, stiu ca vrei sa ma pedepsesti si stiu ca merit acest lucru, dar fie-ti mila si iarta-ma!