| Cristiana1906 a întrebat:

Vreau statusuri triste, gen :
* Te simţi groaznic când cineva pleacă din viaţa ta, fără să dea nici măcar o explicaţie straight face!
* Unii raman aici

Răspuns Câştigător
| Adry1000 a răspuns:

Uite unele:
-#asta sa o citeste-Desi am fost trista de prea multe ori, am reusit sa transform alb-negru in culori.
-"Cine te iubeşte se întoarce". GREŞIT! Cine te iubeşte, nu pleacă!
-Si-ncerc sa sterg cu o lacrima iubirea ce ti-o port. Insa inima nu ma lasa si simt ca nu mai suport
-Nu poţi lupta pentru o persoană care nu vrea ca tu să lupţi pentru ea
-Te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? Dar nu te-ai gandit: pentru mine mai existi, oare?
-Toate visele mi s-au spulberat, inclusiv cel in care eram impreuna. Nu vreau sa mai aud de tine.
-Am inima intrata intr-o moarte clinica
-Lacrimile conţin durere dar nu uita, durerea se poate transforma foarte uşor în putere.
-Clipele când ne furam săruturi, când ne dăruiam o îmbrăţişare, sunt încă în mintea mea, chiar dacă mă doare.
-E atit de greu sa stii ca esti singura intr-o lume plina de fericire
-Cuvintele nu au puterea sa te raneasca decat atunci cand persoana care ti le spune inseamna mult pentru tine!
-Caută-mă când îţi vei aminti de momentele frumoase petrecute împreună şi-mi vei simţi lipsa!
-Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.
-Mi-am dat seama că viaţa este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.
-E ciudat cum o persoana iti poate sfarima inima si tu il poti iubii in continuare cu toate bucatile ei sfarimate.
-Traim intr-o lume mult prea dura care nu gandeste atunci cand fura un vis inocent dintr-o inima pura
-Să fii o persoană puternică înseamnă să ai curajul să spui adio unei persoane care doar te face să suferi; chiar dacă nu poţi să respiri fără ea.
-Doar cine nu cunoaste durerea poate rade de suferinta altuia!
-Am pus prea multe "virgule" acolo unde trebuia sa fie "punct".
-Poti sa ai milioane de persoane alaturi, dar daca in inima ta lipseste o anumita persoana... TOT SINGUR TE VEI SIMTI.
-Intr-o lume in care fiecare se gindeste doar la sine, e greu sa spui cuiva "Gandeste-te la mine".
-E greu sa stergi ceva din minte cand amprenta iti ramine in inima.
-Cand ginduri depresive te doboara, pune un zimbet pe fata si multumestei lui Dumnezeu ca esti in viata.
-Spui că iubeşti ploaia, dar foloseşti o umbrelă să nu te uzi. Spui că iubeşti soarele, dar cauţi umbră când te încălzeşte. Spui că iubeşti vântul, dar când suflă închizi fereastra. De aceea îmi e teamă când tu îmi spui.că mă iubeşti.
-Regret ca esti departe si nu te pot vedea, dar te am mereu aproape in inimiora mea.
-Cel mai trist este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul.
-Am plans, am suferit, am pierdut atatea..totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi.
-Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna.
-Îţi este mai uşor să spui că totul este bine, decât să explici de ce este rău.

#Sper ca te-am ajutat. Funda?

1 răspuns:
| Yasmyn07 a răspuns:

Ochii mei nu mai vor sa te priveasca...E numai vina ta k ia`i facut sa te urasca!

Am iubit pe cineva, care nu merita
As vrea sa dispar. Stiu, sunt las, dar am deschis o rana pe care nu pot s-o mai inchid ...si nu stiu ce sa fac?

Multi arunca 2 cuvinte in vant Multi spun te iubesc cu alt nume in gand

Mi te pastrez in suflet si-ncerc sa ma retrag usor. Fii fericit si lasa...sa-mi fie mi-e dor;(
Mi s-a lovit fericirea de geamul rece si a facut condens,...dar eu nu...nu plang;(((

Am invatat sa iubesc cu adevarat dar se pare ca am invatat cu cine m-a tradat!