| anonim_4396 a întrebat:

Wa rog sfatuiti-ma! Nu mai rezist.Acasa ma cert cu parintii, pe afara disper cu prietena m-am certat si nu mai am cale de impacare. DISPER! Mai am o singura solutie:SOINUCIDEREA!cryingcryingOare merita? eu cred ca ca da ca alta cale nu mai e si apropo m-am apucat si de fumat!sad

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Decithinking Ne intrebi daca e bine sa te sinucezi? Nu prea e bine, e cam intuneric in lumea aia.Eu cred ca nu, mai bine stai aici in lumea asta frumoasa si calduroasa si bucura-te de viata. Buna, rea e tatongue

| anonimaa a răspuns:

Mda...si eu fumez si stiu ca nu e bine dar te sfatuiesc sa nu te apuci si tu!
cat despre certuri :-J sunt normale. si eu am cert zilnic cu ai mei si m.am obisnuit, ma doare undevalaughing)
faza cu sinuciderea...si eu m.am gandit la asta cand am auzit ca ai mei ar vrea sa ma mute la alta scoala si pierdeam atat de multe daca ma sinucideam: in primul rand ca pana la urma nu m.au trimis si in al douilea rand mi.am facut niste prieteni minunati de la un timp incoace.
eu zic ca nu e o solutie
multa bafta! xoxo

| Daiana_1431 a răspuns:

Si eu fumez, si ma cert cu ai mei zilnic, si cu prietenul. dar niciodata nu mi-a trecut prin cap asa ceva. stai linistit si vei vedea ca timpul le rezolva pe toate. crede'ma ca nu este un remediu tocmai bun. cea mai mare prostie mi se pare. ok, nu te mai impaci cu prietena, dar sunt alte fete mai bune ca ea, pe care le vei gasi. numai sta si te gandi mereu ca ai probleme, ocupati timpul cu altceva. cat despre parinti, eu ii las sa vorbeasca si dupa imi revin. cat despre fumat, as zice sa te lasi ca nu asta e cauza care tu crezi ca te poate calma. dai banii aiurea pe tigari pe criza asta. lasa prostiile si preocupate de altceva. bafta!

| andr33a_5009 a răspuns:

Nu merita orce problema are o rezolvare si eu trec prin asta viata merita traita sper sa se rezolve ai grija de tine