| Sashavalentine a întrebat:

Well, am o intrebare mai stupida laughing. Cum scap de un baiat care ma place? I-am zis ca nu il plac si sa ma lase in pace dar tot insista xD. Ce sa fac? + ca imi place de altcinevaa.
P.S:sunt clasa a 7 a

Răspuns Câştigător
| Evilo a răspuns:

Exista 2 posibilitati.
1. Ori ii zici ca te-ai cuplat cu cineva si il faci sa inceteze.
2. Daca te crezi mai tare asa si nu ti-e frica, incearca sa il calci pe nervi pana il faci sa te urasca. Bine fii atenta cu asta ca dupa s-ar putea sa dai in cealalta extrema daca e asa de vrobaret sa te tot innebuneasca de cap cu "esti naspa" etc. Sper sa ajute, un rapsuns cam scurt stiu...

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Ii spui ca daca insista tot nu o sa-l placi pentru ca ai prietenul tau. Daca insista iar, nu-l mai bagi in seama.Se linisteste singur.

| Niculinaa a răspuns:

Daca nu poti scapa de el doar evitandu-l, ar trebui sa devi rea si sa nu il mai bagi deloc in seama, spunandu'i chiar niste cuvinte care l-ar face sa se simta putin prost sau chiar spunandu-i adevarul, ca placi pe altcineva. Poate vei scapa de el, intr-un final. Succes laughing!