| enamel a întrebat:

Www.youtube.com/watch?v=Iv109Rav8eM
Ce părere aveţi? Îi daţi dreptate? De ce? Credeţi că putem schimba ceva? De ce nimeni nu încearcă? De ce toţi vor să fure, să facă bani?( Oare cați sunt în stare să răspunda la această întrebare?)

2 răspunsuri:
| nooooc a răspuns:

Mai usor e sa stai in fata unui calculator si sa dai din gura decat sa faci ceva.

| ColourDoNotRun a răspuns:

Pentru ca lumea se bazeaza pe materlialism, si da noi putem schimba, dar nimeni nu vrea. Noi putem sa facem multe, dar doar putini vor sa faca asta. Asa ca toata lumea vrea sa fure sa nu munceasca, pentru ca lenea e mare acum.