| anonim_4396 a întrebat:

Zice`ti`mi cate ceva despre profilul de liceu Stiinte ale naturii.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mandy a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii si sunt in clasa a 10-a. Te inteleg, pentru ca aceeasi nelamurire am avut-o si eu, dar nu a fost nimeni care sama lamureasca, asa ca o sa-ti spun tot ce vrei sa stii despre acest profil.In primul rand, o sa incep prin a-ti apune ca e cel mai echilibrat profil.Adica nu ca la mate-info, te innebuneste cu matematica si informatica. ahh, le urasc.mai ales info...si nici ca la filologie, unde trebuie sa stii toti criticii literari, sa stii comentarii.acolo e multa toceala.Aici faci din toate cate putin, si la finalul liceului ajungi sa absolvi cu niste cunostinte care, intr-adevar iti v-or folosi in viata, si vei avea multe oportunitati.Aici ma refer ca cei de la mate-info nu se mai pot duce la facultatea de litere si cei de la filo, daca isi gasesc aptitudini, da-ti seama ca nu au ce cauta la secretariate sau ceva in genul asta.
Acum iti voi prezenta orarul:
intr-a 9-a, faci 4 ore de romana, 2 de info, una de tic, 4 ore de mate, 2 chimie, 1 bio, 2 fizica, 2 sport, plus, bineinteles celelalte, engleza, franceza...etc
intr-a 10-a faci asa :doar 3 ore de romana, 4 de mate, 2 bio, 2 chimie, 2 fizica, 2 sport, engleza franceza, istorie, geogra si tot asa...
sper sa te-am convins.Apropo.noi la bac la mate, dam modulul 2 care e mult mai usor decat modulul 1, de la mate-info. aaaa
si am uitat sa mentionez de teze.in fiecare semestru vei da teza la mate, la romana, si 2 dintre fizica, chimie si biologie big grin.
daca mai ai intrebari, lasa-mi mesaj. te ajut cu placerehappy

1 răspuns:
| ralukutza96u a răspuns:

La profilul stiinte ale naturii se face mai multa biologie si chimie