| DoArEu_1080 a întrebat:

Ziceti-mi mai multe lucruri despre Selena Gomez. Va rog!

Răspuns Câştigător
| BlueEyes90 a răspuns:

Selena declara ca are un stil vestimentar Tomboy, astfel incat incaltamintea ei preferata sunt conversii.
- Fiind o iubitoare de animale, Sel are 4 caini, numiti Chip, Willy, Fina si Wallace, si chiar artista declara ca i se pare o prostie sa iti imbraci cainii, doar sunt animale, nu oameni.
- Sel are radacini italiene si mexicane, ea fiind numita Selena de catre fostul ei tata ( parintii ei au divortat pe cand aveau 5 ani ) dupa o faimoasa cantareata latino.
- Trupa preferata a Selenei este Paramore, iar artista adora sa cante, alaturi de prietena ei cea mai buna, Demi Lovato, cantecele de pe soundtrack-ul serialului "Hannah Montana", la periile de par!
- Fiind singurul copil la parinti, mama Selenei, Mandy Teefy ( nume de familie obtinut dupa casatoria cu Brian Teefy ), i-a dat nastere fetei pe cand avea 16 ani.
- Selena se impaca in dragoste, purtand un inel pe care scrie "True Love Waits", adica "Adevarata Iubire Asteapta".
- Desi, in prezent, are parul drept, Selena s-a nascut cu parul negru carliontat.
- Gustarea ei favorita sunt fursecurile cu fulgi de ciocolata.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti zic euhappy
numele real-selena marie gomez
alias-sel
data nasterii-22 iulie 1992
zodia-rac
locul nasterii-new york, SUA
inaltime-1, 65 m
culoarea ochiilor-caprui
culoarea parului-negru
Selena Marie Gomez (n. 22 iulie 1992) este o actriță și cântăreață americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story și Programul de protecție al prințeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records și a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story și Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009.
Părintii ei Ricardo Gomez și Mandy Teefy divorțează atunci când ea avea cinci ani; mama sa s-a recăsătorit în 2006, cu Brian Teefy. Gomez, a fost numit dupa cantareata Selena Quintanilla. Tatăl ei este de origine mexicană și mama ei este de origine italiană de aici se vad frumoasele trasaturi

MIRIAM ELIOT ERA DEPRESIVĂ ȘI MERGEA LA VRĂJITOARE, CREZÂND CĂ ESTE BLESTEMATĂ.
Prietena ei de douăzeci de ani, Audrey Murray declară că după teribila ceartă dintre ea și fiica ei, faimoasa Maria, Miriam devenise depresivă și credea că este blestemată.,, Mergeam împreună la biserica Sf. Denise. Această sfântă era vrăjitoare în magie neagră și dezlega blesteme. După o săptămână, am sunat-o, dorind să-i spun că i-am găsit un psiholog. Dar mi-a spus cu o voce stinsă. Știam că era ceva în neregulă așa că am urmărit-o. Nu mi-a venit să cred! Mergea la vestita casă a vrăjitoarei Vanessa. După ce Miriam a ieșit, am întrebat-o pe vrăjitoare ce o,, văzut în cărți, declarându-mă psihologul personal al lui Miriam. Vrăjitoarea mi-a spus că a,, văzut în cărți o magie neagră foarte puternică, un blestem abătut asupra ei. Persoana care a pus blestemul este de sex feminin, din preajma Mariei Eliot (fiica lui Miriam). Numele ei începe cu L.Nu am crezut, dar am vrut să aflu cine era acea fată Lxxxx din preajma fiicei sale. La început am vrut s-o întreb chiar pe Maria, dar aceasta era foarte afectată de cearta cu mama ei. Dorea să se răzbune pe Miriam pentru chinurile la care aceasta o supunea în copilărie. Mi-am dat seama că nu puteam scoate nimic de la ea. L-am întrebat pe James((fiul lui Miriam), dar acesta nu știa nimic. Când l-am sunat pe Nick (soțul ei), acesta nu a răspuns. Când i-am explicat printr-un mesaj ceea ce am aflat, m-a sunat înapoi și mi-a spus nervos și furios M-am speriat. Timp de o lună am încercat să uit, dar într-o zi, ceva m-a ridicat din pat citeam o carte) și mi-a spus că trebuie să o ajut pe Miriam. Am deschis fără să-mi dau seama televizorul și atunci nu mi-a venit să cred. Miriam murise în urma unui stop cardio-respirator. A fost găsită în baie, leșinată pe gresie, cu capul spart, lovindu-se în timpul căderii de geamul de lângă oglindă. L-am sunat iar pe Nick, dar acesta a țipat furios Am început să plâng, explicându-i că am vrut să o ajut, dar mi-a închis. De atunci am încercat să uit cele întâmplate, dar n-am putut. Ceva a fost în sufletul ei, nu un blestem ci un sentiment de vină pentru că o torturase pe fiica ei în copilărie, obligând-o să renunțe la școală și să devină un star. Funda?batting eyelashes

| xMaka a răspuns:

Selena Marie Gomez (n. 22 iulie 1992) este o actriță și cântăreață americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story și Programul de protecție al prințeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records și a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story și Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009

Părintii ei Ricardo Gomez și Mandy Teefy divorțează atunci când ea avea cinci ani; mama sa s-a recăsătorit în 2006, cu Brian Teefy. Gomez, a fost numit dupa cantareata Selena Quintanilla. Tatăl ei este de origine mexicană și mama ei este de origine italiană de aici se vad frumoasele trasaturi

MIRIAM ELIOT ERA DEPRESIVĂ ȘI MERGEA LA VRĂJITOARE, CREZÂND CĂ ESTE BLESTEMATĂ.

Prietena ei de douăzeci de ani, Audrey Murray declară că după teribila ceartă dintre ea și fiica ei, faimoasa Maria, Miriam devenise depresivă și credea că este blestemată.,, Mergeam împreună la biserica Sf. Denise. Această sfântă era vrăjitoare în magie neagră și dezlega blesteme. După o săptămână, am sunat-o, dorind să-i spun că i-am găsit un psiholog. Dar mi-a spus cu o voce stinsă. Știam că era ceva în neregulă așa că am urmărit-o. Nu mi-a venit să cred! Mergea la vestita casă a vrăjitoarei Vanessa. După ce Miriam a ieșit, am întrebat-o pe vrăjitoare ce o,, văzut în cărți, declarându-mă psihologul personal al lui Miriam. Vrăjitoarea mi-a spus că a,, văzut în cărți o magie neagră foarte puternică, un blestem abătut asupra ei. Persoana care a pus blestemul este de sex feminin, din preajma Mariei Eliot (fiica lui Miriam). Numele ei începe cu L.Nu am crezut, dar am vrut să aflu cine era acea fată Lxxxx din preajma fiicei sale. La început am vrut s-o întreb chiar pe Maria, dar aceasta era foarte afectată de cearta cu mama ei. Dorea să se răzbune pe Miriam pentru chinurile la care aceasta o supunea în copilărie. Mi-am dat seama că nu puteam scoate nimic de la ea. L-am întrebat pe James((fiul lui Miriam), dar acesta nu știa nimic. Când l-am sunat pe Nick (soțul ei), acesta nu a răspuns. Când i-am explicat printr-un mesaj ceea ce am aflat, m-a sunat înapoi și mi-a spus nervos și furios M-am speriat. Timp de o lună am încercat să uit, dar într-o zi, ceva m-a ridicat din pat citeam o carte) și mi-a spus că trebuie să o ajut pe Miriam. Am deschis fără să-mi dau seama televizorul și atunci nu mi-a venit să cred. Miriam murise în urma unui stop cardio-respirator. A fost găsită în baie, leșinată pe gresie, cu capul spart, lovindu-se în timpul căderii de geamul de lângă oglindă. L-am sunat iar pe Nick, dar acesta a țipat furios Am început să plâng, explicându-i că am vrut să o ajut, dar mi-a închis. De atunci am încercat să uit cele întâmplate, dar n-am putut. Ceva a fost în sufletul ei, nu un blestem ci un sentiment de vină pentru că o torturase pe fiica ei în copilărie, obligând-o să renunțe la școală și să devină un star

http://ro.wikipedia.org/wiki/Selena_Gomez

funda?
Pe 29 septembrie isi lanseaza albunul de debut Kiss&tell de Selena Gomez & The scene. Pana acum a inregistrat melodii petru coloanele sonore ale diferitelor productii precun Tinkerbell, Princess Protection Program etc.