| Razvaneleeeee a întrebat:

Ziceti-mi putin, la 18 ani toti prietenii mei au iubite dar eu sunt lasat in urma, nu mai inteleg nimic, nicio fata nu ii place nimic la mine iar cand incerc sa socializez cu o fata imi zice, bine, am niste treaba, ne mai vedem si pleaca chiar daca sta cu prieteni/prietenele ei. Am nevoie de ajutor, ma poate ajuta cineva?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai probabil ești timid și banal, n-ai nimic interesant de zis, nici ca stare de spirit/energie nu transmiți ceva care s-o facă să vrea să stea în preajma ta. mai pune și tu mâna pe cărți, articole, citește despre comunicare, limbaju corpului, tehnici de discuție, învață să abordezi și dezvolți subiecte, lucrează la mimică și carismă și încredere în sine și o să fie bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te poate nimeni ajuta.

| Donsavas a răspuns:

Încearcă să nu mai pui prea mult pret pe sentimente. Sentimentele se consuma doar pentru cineva care chiar merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce ai nevoie de ajutor?
Cineva iti e predestinat, ai un suflet pereche pe care-l vei intalni intr-o zi. Altceva de ce ai nevoie?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOOOONAME):

Mda pai mai bine calitate decat cantitate, nu? Decat multe superficiale, nu mai bine una absoluta?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOOOONAME):

Nu, nu, crede-ma, calitatea aia e pe veci, mereu la cel mai inalt nivel.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu există predestinare Plato. Văd că iară îți faci o tonă de conturi care oricum îți vor fi șterse.