| Vecina a întrebat:

1.In domeniul stiintelor umane, care sunt cele mai cautate meserii si mai bine platite?

2. Ce sanse sunt la ora actuala sa profesezi ca avocat in Romania si in afara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cunosc si cred ca nimeni dintre noi nu ar putea spune care sunt cele mai bine platite, depinde de nivelul la care se practica.
Pot sa-ti spun ca profesia de avocat este bine platita, dar numai daca esti foarte bun si ti-ai castigat faima.
In prezent este mare concurenta in avocatura, sunt multi avocati si piata este alimentata mereu de alti absolventi de drept. Rezista si vor rezista, asa cum am spus mai sus, doar cei care sunt buni in profesie. Castiga si ceilalti, chiar mai mult ca in alte profesii, dar mai putin decat cei buni. Succes si numai bine!

| foxi a răspuns:

Avocat, notar!
2. avocat in strainatate cu fac.romania,,imposibil! avocat in Romania sunt sanse daca ai bani si relatii!