| mihaiel4ik a întrebat:

Ajutati-ma, vreau de pe acum sa stiu de ce profesie sa invat vreau ceva de care oamenii se intereseaza, (chiar si peste hotare)... Mersi, funda

4 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Veterinar, inginerie, IT, politica. dar daca esti foarte bun in ceea ce faci poti sa gasesti un loc de munca bun si bine platit in aproape orice domeniu. dar e si mai greu de asta nu ajung multi acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Faberlic a răspuns:

O sa iti dau cateva exemple de joburi care sunt bine platite: munca in domeniul IT, informatica, in domeniul financiar - bancar, in domeniul farmaceutic ( reprezentant vanzari ), in marketing, Cam astea cred eu ca ar fi cele mai bine platite. Ideal ar fi ca atunci cand faci facultatea sa si lucrezi part-time la una din companii pentru a capata si un pic de experienta. Mult succes! Eu ti-am dat niste idei dar alegerea iti apartine. Sa nu uiti ca este important si sa iti placa ceea ce faci ca sa devii si mai buna, sa evoluezi.

| DragosMentol a răspuns:

Cum calculatorul a acaparat cam toate domeniile axeaza-te intr-un domeniu IT, programare, Codare HTML/PHP/CSS. etc.