| anonim_4396 a întrebat:

Am card Raifaisen Student cum pot sa pun bani pe el? ma duc la sucursala lor la caserie si zic ca vreau sa depun? exista taxe? si daca pun 50 de lei si vrau sa cumpar ceva de 10 euro se va converti la cursul raifaisen din ziua aia?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Te duci si depui suma la ghiseul unei unitati Raiffeisen.
2.Nu poti cumpara direct, daca magazinul online solicita plata in euro, va trebui sa schimbi leii in euro ori sa ai un card de debit in euro.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Pai maicamea ia salariul in lei pe un visa de la raifaisen si am putut cumpara online doar scriind numarul de card si codul + data expirarii si cum depun 10 euro pe card? trebuie sa schimb si sa-i dau in mana aleia de la banca? sau cum? comisioane ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cumparat cu cardul in lei, platind euro?

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Da,avea pe el 900 de lei pusi de mine si eu am cumparat ceva jocuri de pe humblebundle.com cu 1 dolar buacata si mi-a luat din bani chiar daca aveam lei

| mmlm a răspuns:

Te duci cu buletinul la o sucursala raif. si le zici ca vrei sa depui bani in contul tau, iar fiindca e card student nu iti ia niciun comision
iar tranzactiile pot fi facute si in euro, chiar daca ai depus lei..converteste banca automat.