| Lubeniță38900 a întrebat:

Am câștigat la pariuri 10 mii și vreau să-i transfer pe card BCR, mă ia anaful? Trebuie sa declar ceva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| eliancodrut a răspuns:

Pentru castiguri se opreste impozitul la sursa, adica la cel ce plateste. Asta este regula financiara. Tu nu ai nici o obligatie,

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba acolo, de unde iei banii: daca platesc ei inpozitul pentru aceea suma sau trebuie sa declari la ANAF si sa platesti tu!

| gabicoo a răspuns:

Sigur te ia. Te-am turnat deja.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,stai liniștit

| untu a răspuns:

Vorbiti cu un consilier de la banca BCR si o sa va ajute cum sa procedati transferul si declaratia pentru ANAF!