| Cosminvguvdvhh a întrebat:

Am de alea sa plec din Franța pentru Germania. Acum lucrez în Franța sunt angajat de 7 luni dar tare ma atrage Germania, ce părere aveți? E mai bine sa ma stabilesc în Germania? Dau funda, mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Ishq a răspuns:

Eu am fost în Germania.
Am lucrat 7 luni și m-am mutat în Austria. Germania este ok dacă ai de lucru, dar eu am plecat pentru ca nu mi-a plăcut gălăgia din acel oraș unde eu am fost… erau mulți străini din alte țări, se drogau prin parcuri publice în ziua mare. vineri și sambata seara era dezastru, pline străzile și gălăgie … bătăi etc… asa era în orașul unde eu am stat 7 luni. nu recomand o femeie singură noaptea pe stradă acolo.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar tu cunosti motivele pentru care te-ai muta in Germania.
Salariul ar fi primul motiv.

| KovacsB a răspuns:

Du-te unde vrei.
La ce intrebare ai pus mi-am dat seama ca nu faci multi purici nici in Franta si nici in Germania.

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde unde și ce lucrezi! Daca cunoști limba! Cauta sa lucrezi direct cu firme germane fără intermediari!
Vad atâtea cazuri de romani tepuiti tot de romani de ma ia capul! Dacă nu cunoști bine limba și legile este greu sa îți aperi drepturile și nu doar în Germania!

| Cosminvguvdvhh explică:

Aici sunt mulți marokani și nu îmi place ca nu e apreciată munca și nici oamenii, vreau sa știu dacă in Germania ești apreciat și dacă ai șanse mai mari ca să avansezi și eventual la o maririre, aici în Franța e greu sa îți urce salariu

| Cosminvguvdvhh explică:

Aici sunt mulți marokani și nu îmi place ca nu e apreciată munca și nici oamenii, vreau sa știu dacă in Germania ești apreciat și dacă ai șanse mai mari ca să avansezi și eventual la o marire, aici în Franța e greu sa îți urce salariu.